Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com/BNS   |   2017-07-19

Moksleiviai iš Plungės dvi savaites praleido Rusijos propagandinėje stovykloje

  
Moksleiviai iš Plungės dvi savaites praleido Rusijos propagandinėje stovykloje
© Flickr.com
Plungės mero teigimu, išleisti vaikus į Rusijoje surengtą propagandinę stovyklą buvo klaida.
Anksčiau šios stovyklos neturėjo tokio akivaizdaus propagandinio elemento.

Plungės rajono vaikai prižiūri savivaldybės darbuotojų kelias savaites praleido propogandinėje stovykloje Rusijoje. Valdžios atstovai susigriebė tik stovyklautojams sugrįžus.

Plungės rajono meras, liberalas, Audrius Klišonis suskubo atsiprašyti ir stovyklą pavadino klaida, kurią pripažinti privertė vaikų stovyklos Rusijoje programa. Joje buvo ir susitikimas su skandalingu ir Kremlių remiančiu baikerių klubu „Naktiniai vilkai“.
Liberalų mero teigimu, įvyko klaida, kuri bus nedelsiant įvertinta.
 
„Labai atsiprašau dėl to, kad Plungės vaikai ir jų vasaros atostogos buvo įveltos į aiškius propagandinius požymius turintį renginį. Su mūsų vaikais pagal mainų programą į Krasnogorską vyko savivaldybės atstovai, kurie turėjo prižiūrėti, kad vaikų atostogos nebūtų politizuojamos. Deja, taip nebuvo. Įvyko klaida, dėl kurios nevalia ieškoti pasiteisinimų. Tai bus įvertinta nedelsiant“, - pranešime spaudai teigė meras.
 
Pranešimą išplatinusi Liberalų sąjūdžio partija tvirtino, kad iš anksto su Lietuvos institucijomis suderintoje vaikų atostogų mainų programoje baikerių klubo „Naktiniai vilkai“ narių apsilankymas stovykloje nebuvo numatytas.
 
Baikerių klubo „Naktiniai vilkai“ vadovas Aleksandras Zaldostanovas palaiko artimus ryšius su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, jis ne kartą yra dalyvavęs baikerių organizuojamuose nacionalistiniuose renginiuose.
 
Kai kurie baikeriai aktyviai palaiko prorusiškus separatistus rytų Ukrainoje.
 
Lietuvos ir Lenkijos pasieniečiai kelis kartus yra neįsileidę šių baikerių, kai jie vykdavo į Vokietiją minėti sovietų pergalės Antrajame pasauliniame kare.
Kelionė nėra netikėta
Seimo narys Jurgis Razma teigė, kad jau anksčiau buvo išsakyta kritika dėl vaikų dalyvavimo Rusijoje rengiamose stovyklose, tačiau akivaizdu, kad į pastabas nebuvo sureaguota.
 
„Mūsų opozicijoje esantys atstovai buvo priekaištavę merui dėl kelių kelionių, čia nėra kažkas netikėto, ta diskusija nuolat vyko, kiek per tas keliones galima jaunimą nukreipti į tam tikrus Rusijos propagandinius spąstus“, - BNS sakė J. Razma.
 
Tuo pačiu konservatorius sutiko, kad anksčiau šios stovyklos neturėjo tokio akivaizdaus propagandinio elemento.
 
Kultūriniai mainai?
 
„Šiais metais liepos 1-12 dienomis vykusioje stovykloje vaikai varžėsi įvairiuose sportiniuose turnyruose, taip pat vyko kūrybiniai vakarai, kurių metu jaunuoliai šoko, dainavo, skaitė eiles, vaidino, piešė. Taip pat turėjo galimybę save realizuoti „Multi pulti“ personažuose, vyko šokių maratonas, inscenizuotos liaudies dainos, „Mis ir Mister stovykla“ grožio ir talentų konkursai.
Be įvairiausių užsiėmimų, stovyklos organizatoriai sudarė galimybę pamatyti ir įžymias Rusijos Federacijos sostinės - Maskvos - bei Krasnogorsko miesto vietas. Tarptautinės jaunimo stovyklos dalyviai lankėsi Rusijos ginkluotųjų pajėgų, Tėvynės karo, Archangelskoje muziejuose, Aleksandrovo sode, Raudonojoje aikštėje. Turėjo galimybę pabuvoti tarptautiniame džiazo festivalyje. Uždarymo ceremonijoje galėjo pabendrauti su motoklubo „Naktiniai vilkai“ baikeriais“, - pranešė Plungės savivaldybė, kuri stovyklą vadino kultūrinių mainų stovykla.
 
 
  

Žymos: Rusija, liberalai, Klaida, Plungė, propaganda, vaikų stovukla, Naktiniai vilkai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Girdėjau, vedei?
– Taip.
– Na ir?
– Gerti ir rūkyti negalima.
– Gailiesi?
– Ne. Gailėtis irgi negalima.