Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-06-26

Nauja tvarka pabrangintų sveikatos paslaugas emigrantams

  
Nauja tvarka pabrangintų sveikatos paslaugas emigrantams
© Pixabay.com
Užsienyje gyvenantys lietuviai labiau pasitiki tėvynėje dirbančiais medikais.
Iki šiol užsienyje gyvenantiems ir dirbantiems lietuviams už medikų paslaugas tereikėdavo susimokėti simbolinį vienkartinį PSD mokestį, kuris siekia 27 eurų.

Niekam ne paslaptis, kad užsienyje gyvenantys ir dirbantys lietuviai į tėvynę grįžta ne tik aplankyti artimųjų, bet ir skuba pas gydytojus. Iki šiol jiems už medikų paslaugas tereikėdavo susimokėti simbolinį vienkartinį mokestį, kuris siekia 27 eurų. Jeigu Seimas po galutinių svarstymų pritars Sveikatos draudimo įstatymo pataisoms, tai nuo kitų metų privalomo sveikatos draudimo (PSD) įmokų tvarka keisis.

Pataisose numatyta, kad PSD įsigalios tik nuo tos dienos, kai buvo pradėtos mokėti įmokos ir tik tuomet, jeigu šias įmokas mokantis asmuo neturi skolų arba jas prieš gydantis reiks padengti. Jeigu įstatymas bus priimtas, PSD skola būtų skaičiuojama penkerius metus nuo įstatymo įsigaliojimo datos.
Tai galios tiems Lietuvos gyventojams, kurie nedeklaravo savo išvykimo, tačiau gyvena ir dirba svetur. Anksčiau jie susimokėdavo grįžę į tėvynę simbolinį 27 eurų mokestį (tokio dydžio yra PSD įmoka) ir gaudavo nemokamas gydymo paslaugas. Dabar tokie emigrantai turės nuolat mokėti PSD įmokas, po jeigu to nedarys, reiks padengti skolas prieš pradedant gydytis.
 
Žinoma, yra ir dar viena išeitis – deklaruoti savo išvykimą iš Lietuvos ir gydytis toje šalyje, kurioje dirba ir moka mokesčius. Priešingu atveju, Lietuvoje PSD įmokų nemokėjusiems ir nenorintiems padengti susidariusių skolų, tektų kreiptis į privačias gydymo įstaigas, o valstybinėse poliklinikose ir ligoninėse būtų suteikiama tik mokama arba būtinoji pirminė pagalba.
 
 
  

Žymos: Sveikata, Mokesčiai, PSD, nemokamas gydymas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Tėvas:
– Taip, sūneli, taip! O gerai! Drąsiau, dar žingsnelį, dar vieną!.. Šaunuolis! Tu gali vaikščioti! Motin, girdi, tempk kamerą, mūsų vaikas iš mokyklos diskotekos grįžo!