Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com/BNS   |   2017-03-21

Naujiena tėvams: Lietuvoje ilgės mokslo metai

  
Naujiena tėvams: Lietuvoje ilgės mokslo metai
© Irmantas Gelūnas/BNS
Vieni tėvai džiaugiasi būsimais ilgesniais mokslo metais, kiti iš anksto piktinasi.
Profesinių sąjungų atstovai – mokytojai – diskusijose kol kas aktyviai nedalyvauja.

Lietuvoje ketinama ilginti mokslo metus. Šiuo metu verda diskusijos, kiek mokslo metų trukmė galėtų būti pratęsta. Vieni pasisako už dvi savaites, kiti – net už mėnesį. Dabar aišku viena – laukti neketinama.

Anot švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės, jau prie kitų mokslo metų planuojama pridėti iki dviejų savaičių.
Ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius ragino mokslo metus ilginti visu mėnesiu.
 
„Jeigu mes turėtume mėnesiu ilgesnius mokslo metus, jūs paskaičiuokite, per 10 metų būtų 10 mėnesių, tai vaikai turėtų dar vienus papildomus apskritai mokymosi metus, tai ilgalaikiame procese matome fundamentalų poslinkį“, – sakė jis.
 
Sumažėtų krūvis vaikams
 
„Kol kas yra siūlymas ilginti 10-15 dienų visoms grupėms“, – savo ruožtu teigė ministrė.
Ji taip pat pažymėjo, kad dar nenuspręsta, kaip išdėlioti papildomas pamokas.
 
„Yra daug praktinių dalykų. Aš buvau susitikimuose su Klaipėdos regiono mokyklomis, ir Neringos mokyklos direktorius sako, kad mūsų visi vaikai ir visi tėvai išeina masiškai dirbti vasaros sezono metu, nes tokia yra šito regiono specifika. Todėl tie siūlymai, kurie yra teikiami, kaip galėtų būti ilginami mokslo metai, kaip galėtų tos dienos išsidėstyti, vienas iš variantų ir yra galvoti, ar ilginti birželio mėnesį, ar rugpjūtį, o galbūt mokykla gali pati nuspręsti, kaip tas dienas išdėlioti per mokslo metus“, – per spaudos konferenciją antradienį sakė ministrė J. Petrauskienė.
 
Išdėstant ugdymo programą per ilgesnį laikotarpį, tikimasi, kad sumažėtų krūvis vaikams, jie turėtų daugiau laiko įsisavinti dalykus, o ne „perbėgti“ temas.
 
Paklausta, kokio rezultato tikimasi pailginus mokslo metus dviem savaitėmis, ministrė tvirtino, kad tai yra tik viena iš priemonių siekiant kokybės.
 
„Tikriausiai visi atsakingai suprantame, ką ir bandžiau paaiškinti, kad vieno stebuklingo žingsnio, kaip užtikrinti švietimo kokybę, nėra. Tam reikia tikrai daug veiksnių. Reikia ir ugdymo turinį stiprinti, ir mokytojų kvalifikaciją stiprinti, ir mokyklos veiklos organizavimą stiprinti. Ir viena iš organizavimo formų yra mokslo metų ilginimas. Kai visas kompleksas veiksnių suveiks, tai tikrai turėtų atsiliepti kokybiškesniais pasiekimais“, – aiškino J.Petrauskienė.
 
Ugdymo kokybė nepagerės
 
Spaudos konferencijoje dalyvavę Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė Dovilė Bikelytė, Vilniaus licėjaus direktorius S. Jurkevičius, Lietuvos tėvų forumo pirmininkas Audrius Murauskas, vaikų psichiatras Linas Slušnys teigė palaikantys idėją dėl mokslo metų ilginimo.
 
Profesinių sąjungų atstovai į renginį nebuvo pakviesti.
 
„Lietuvos moksleivių sąjunga, Lietuvos moksleiviai džiaugiasi siekiu sumažinti kasdienį mokymosi ir mokymo krūvį bei namų darbų kiekį, tačiau reikėtų įvertinti ir tai, kad mokslo metų pailginimas dviem savaitėmis neišspręs visų problemų ir ugdymosi kokybė tikrai negerės, jeigu neperžiūrėsime ugdymo programų. Svarbu labai įtraukti ir tėvus, ir mokytojus, ir mokinius, žinoma, ir reikia kalbėti tikrai apie ugdymosi metodus, atnaujinti juos taip, kad jaunam žmogui pateikiama informacija būtų suprantama ir įsimintina“, – kalbėjo D. Bikelytė.
 
Pasak A. Murausko, ugdymo programa turėtų būti perpus mažesnė, nes vaikai ne įsisavina, o tik „prabėga“ kursą.
 
Tėvų atstovas pabrėžė, kad reikia daugiau dėmesio skirti socialiniam, emociniam intelektui ugdyti.
„Išdalyti tą ugdymo programą, kuri šiandien yra, per truputėlį ilgiau būtų tas pats, kas apnuodytą maistą išdalyti mažesnėmis dozėmis per ilgesnį laikotarpį“, – kalbėjo A. Murauskas.
 
S. Jurkevičius manymu, programų nereikia keisti iš esmės. „Tos programos pakankamai šiuo metu funkcionuoja, ir manyčiau, kad būtų didelė klaida jas bandyti keisti, tiesig pabandykime padaryti tai, ką turime, ir pabandykime tai padaryti ramiai ir be jokių įtampų kėlimo“.
 
Siūlymas ilginti mokslo metus numatytas Vyriausybės programos įgyvendinimo plane.
 
 
 
  

Žymos: Atostogos, Mokslas , Mokykla, Vasara, mokiniai, mokslo metai, ugdymas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kompiuterių parduotuvėje personalas keičia nešiojamų kompiuterių kainas iš 4000 LTL į 2000 LTL. Pro šalį praeidamas žmogelis domisi:
– Sakykit, o kodėl jie taip atpigo?
– Taigi va, Kalėdinės akcijos baigėsi.