Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Alfa.lt   |   2019-05-26

Neeilinis sekmadienis: Lietuvoje vyksta prezidento rinkimų antrasis turas ir Europos Parlamento rinkimai

  
Neeilinis sekmadienis: Lietuvoje vyksta prezidento rinkimų antrasis turas ir Europos Parlamento rinkimai
© Organizatoriai

Lietuvoje sekmadienį prasidėjo prezidento rinkimų antrasis turas ir Europos Parlamento rinkimai.

Rinkimų apylinkės duris atvėrė 7 valandą. Beveik pustrečio milijono rinkėjų balsuoti galės iki 20 valandos.
Prezidento rinkimų antrajame ture varžosi konservatorių remiama Seimo narė, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė ir ekonomistas Gitanas Nausėda.
 
Rinkimuose į Europos Parlamentą dalyvauja 16 partijų ir visuomeninių komitetų keliamų kandidatų sąrašų. Lietuva į Europos Parlamentą renka 11 atstovų.
 
Rinkimų komisijos didžiausio rinkėjų aktyvumo tikisi tarp 10 ir 17 valandos. Pirmiausia bus suskaičiuoti prezidento rinkimų balsai, vėliau bus skaičiuojami Europos Parlamento biuleteniai.
 
„Pirmieji balsuoti dažniausiai ateina vyresni žmonės, popiet pradeda rinktis jaunesni rinkėjai. Pats pikas būna prieš mišias bažnyčioje ir po jų, nuo dešimtos iki penktos popiet būna daugiausia žmonių“, – BNS sekmadienį sakė Saltoniškių komisijos Vilniuje pirmininkė Julija Čeglytė.
 
„Pasibaigus balsavimui ir išpylus balsus iš balsadėžės, pirmiausia bus atrenkami prezidento rinkimų biuleteniai. Suskaičiavus, jie bus suvedami į sistemą, paskui vyks Europos Parlamento rinkimų skaičiavimas“, – pridūrė ji.
 
Rinkimų dieną balsuoti galima bet kurioje rinkimų apylinkėje, tačiau atėjus į ne savo apylinkę paprastai ilgiau užtrunka rinkėjo patikrinimas.
Europos Parlamento rinkimai sekmadienį vyksta 21-oje valstybėje.
 
  

Žymos: Rinkimai, Prezidentas, Balsavimas, Lietuvos prezidentas, europos parlamento rinkimai, Lietuvos respublikos prezidento

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyrai du kartus savo gyvenime nesupranta moterų – prieš vestuves ir po vestuvių.