Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-08-05

Negyvenate Lietuvoje? Nepamirškite apie tai pranešti!

  
Negyvenate Lietuvoje? Nepamirškite apie tai pranešti!
© Pixabay.com
šių metų liepos 1-ąją Lietuvoje padidėjo minimali mėnesinė alga, taigi išaugo ir PSD įmoka.
Šių metų liepos 1-ąją Lietuvoje padidėjo minimali mėnesinė alga, taigi išaugo ir PSD įmoka. Šiuo metu ji siekia 23,20 eur.

Valstybinių ligonių kasų (VLK) vadovai primena apie būtinybę deklaruoti savo išvykimą, nes priešingu atveju, ne tik nebus galima naudotis nemokamomis medikų paslaugomis, bet ir teks padengti skolas.

Kaip LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ sakė VLK direktoriaus pavaduoja Žadvilė Abelienė, nors išvykimą deklatuoti nėra privaloma, tačiau atlikus šį formalumą žmogus, kuris Lietuvoje negyvena ilgiau nei šešis mėnesius, yra atleidžiamas nuo prievolės mokėti mokėti mokesčius.
Jeigu vis dėlto žmogus išvyko ilgiau nei pusmečiui, tačiau apie tai neinformavo institucijų Lietuvoje, jis turėtų mokėti visus privalomus mokesčius, taip pat ir privalomojo sveikatos draudimo įmokas (PSD). Jeigu šios nėra mokamos, „Sodra“ pradeda skaičiuoti skolą.
 
VLK atostovė taip pat priminė, kad šių metų liepos 1-ąją Lietuvoje padidėjo minimali mėnesinė alga, taigi išaugo ir PSD įmoka. Šiuo metu ji siekia 23,20 eur.
 
Nemokamos medicinos paslaugomis Lietuvoje gali naudotis tik tie asmenys, kurie moka PSD įmokas ir neturi su šiuo mokesčiu susijusių skolų “Sodroje”. Visiems kitiems nemokamai suteikiama būtinoje medicininėje pagalba.
 
 
  

Žymos: Mokesčiai, PSD, emigracija , Minimali mėnesinė alga, Sodra

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Atsikėlė žmona vidurnaktį, nes pasigedo šalia miegančio vyro. Vaikščiodama po namus pirmame aukšte išgirdo tylų verksmą. Nusileidusi laiptais pamatė savo vyrą, klūpantį prie sienos ir verkiantį. Priėjo ir klausia:
– Jeronimai, kas atsitiko?
Vyras vis dar nesulaikydamas ašarų:
– Prisimeni, kai tavo tėvas mus užtiko kambaryje po tavo 16-ojo gimtadienio? Jis man liepė pasirinkti: vesti tave arba sėsti į kalėjimą 20 metų.
Žmona sutrikusi:
– Prisimenu...
Visai ašarų nesulaikydamas vyras:
– Įsivaizduoji, mane šiandien išleistų iš kalėjimo...