Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   lrytas.lt   |   2015-02-02

Norvegijoje vaikus praradusių tėvų ašaros nesiliauja

  
Norvegijoje vaikus praradusių tėvų ašaros nesiliauja
© Asociatyvi nuotr.
Lietuviai įsitikinę, kad Norvegijos tarnybos iš jų vaikus atima neteisėtai.

Norvegijos lietuviai, svečioje šalyje auginantys vaikus, sulaukė ypatingai didelio dėmesio. Ypač tie, kurie dėl įvairių priežasčių gyvendami užsienyje, neteko teisės auginti savo vaikų. Tėvai kaip vienas Lietuvos žiniasklaidai tvirtino, kad vaikai netikėtai ir be jokio įpsėjimo būdavo paimami iš darželio ar mokyklos ir atiduodami svetimų žmonių globai neribotam laikui.

Didžioji dalis mažamečių greitai atgal į namus gyventi negrįždavo. Tėvų tikinimu, vaiko teisių gynėjų įvardintos priežastys neturi nieko bendra su realybe. Nesitikėdami teisinėmis priemonėmis susigrąžinti savo dukrų ir sūnų tautiečiai sumanė juos grobti.
Į Lietuvą grįžo be sustojimų
 
Tokias dvi istorijas praėjusią savaitę narstė Lietuvos žiniasklaida. Kaip pranešė portalas Lrytas.lt, Loreta Daškevičė savo aštuonemetę dukrą slapčia parsivežė į Lietuvą, nes dėl jos metus kovoję tėvai viltį susigrąžinti dukrą teisinėmis priemonėmis, prarado.
 
44-erių lietuvė L. Daškevičė “Lietuvos rytui” papasakojo savo istoriją. Mama kurį laiką sekė ir aiškinosi, kada ir kur vežamas jos vaikas, kol galų gale jai tapo aiško, kad dukrą ji gali išsivežti vos per kelias minutes, kai ji mokykloje eina į sportuoti. Sulaukusi tos dienos, mama priėjo prie dukros ir pasakė, kad jos važiuoja namo. Mergaitė greitai buvo įsodinti į šalia laukusį automobilį su norvegiškais numeriais, vėliau jos persėdo į mašiną jau su lietuviškais registracijos numeriais.
 
Laikantis kelių eismo taisyklių, be sustojimo, moteris su dukra pasiekė Lietuvą per kelias dienas. Pirmas sustojimas po 3500 nuvažiuotų kilometrų jau Lietuvoje. Moteris įsitikinusi, kad savo vaiko pagrobimas buvo vienintelė galimybė susigrąžinti dukrą, kuri metus laiko gyveno atskirai nuo savo tėvų.Mergaitė su mama šiuo metu apsistojusios Palangoje. Bando atgauti ramybę.
Pasak L. Daškevičės, jos šeimos košmaras prasidėjo pries metus, kai vieną dieną sužinojo, kad tiesiai iš mokyklos globėjams buvo atiduota jos dukra. Buvo aiškinta, kad šeimoje girtuokliaujama, smurtaujama, neva tėvai priklauso kažkokiai sektai. Mama tikino, kad taip atsitiko dėl dviejų šeimų nesantaikos – šeima buvo apšmeižta artimos giminaitės.
 
Pagrobtas septynmetis lietuvis grąžintas norvegams
 
Dar viena istorija baigėsi ne tėvų naudai. Kaip portalui Delfi.lt pasakojo ne vienerius metus Norvegijoje uždarbiausjanti lietuvė, jos sūnų į Lietuvą keltu per Švediją bandė pargabenti berniuko dėdė. Juos pareigūnai pastebėjo būtent kelte. Vaiką pareigūnai perdavė Norvegijai, o vyriškiui leido vykti į Lituvą. Mama įsitikinusi, kad jos sūnus, kuris su dėde buvo sulaikytas Švedijoje, turėjo būti perduodas Lietuvai. Mat abu jie Lietuvos piliečiai. Be to dėdė vykdamas su sūnėnu į Lietuvą turėjo visus reikalingus dokumentus.
 
Moteris įsitikinusi, kad dabar sūnų atgauti ji nebeturi jokių šansų. Ji tik pasidžiaugė, kad neatsivežė į svečią šalį ir savo vyresnėlės. 12-etė dukra gyvena Lietuvoje.
 
Interpolas kelias dienas ieškojo sausio 26 d. dingusio septynmečio berniuko, kuris, kaip įtariama buvo pagrobtas ir gabenamas į Lietuvą.
 
Lietuvos ambasada Norvegijoje teigė stengsis užtikrinti sklandų bylos nagrinėjimo procesą, kruio metu ne tik išsiaiškins visas sudėtingos istorijos aplinkybes, bet ir užtikrins vaiko gerovę.
 
 
  

Žymos: Norvegija, Šeima, Nusikaltimai, Vaikai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Centrinės Afrikos kanibalų gentis internete paskelbė:
– Su meile ir džiaugsmu priimsime pabėgėlius iš bet kurios pasaulio valstybės…