Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   delfi.lt   |   2015-02-24

Norvegų sprendimas: sūnus su savo lietuve mama neaugs

  
Norvegų sprendimas: sūnus su savo lietuve mama neaugs Norvegijos „Barnevernet“ iš lietuvės atimtas septynerių Gabrielius į gyventi į Lietuvą negrįš.
Manoma, kad mamai nepalankaus sprendimo priėmimui įtakos turėjo Gabrieliaus pagrobimas.

Lietuvės mamos drama Norvegijoje šią savaitę baigėsi eilinėmis ašaromis. Septynerių metų Gabrieliaus mama Gražina Leščinskienė išgirdo Norvegijos Miorėsir Rumsdalės apskrities komisijos sprendimą dėl savo sūnaus likimo. Specialistai išnagrinėję surinktą informaciją nusprendė, kad sūnus su mama augti negali ir jai grąžintas nebus. Taip pat aišku, kad kol kas vaikas nebus grąžintas ir Lietuvai.

Lietuvos ambasados pirmoji sekretorė Jurgita BilvaisienėDelfi.ltpatvirtino, kad nutarimas dėl Gabrieliaus situacijos yra priimtas.„Buvo nutarta tai, ką mes prognozavome ir ko reikėjo tikėtis. Nutarimo esmė yra tokia – vaiko mamai negrąžina, yra pateikti dokumentai dėl močiutės globos. Dėl to, ar galima globos teises suteikti močiutei, bus sprendžiama teisme“, – patikino ji.
Komisija taip pat nusprendė, kad sūnus ne tik negali augti su mama, bet ir matytis. Pareigūnai baiminasi, kad berniukas gali būti vėl pagrobtas.
 
 
J. Bilvaisienė žurnalistams sakė, kad priimtą sprendimą galima apskųsti per mėnesį nuo šiandien, tačiau mama ilgai nelauks. Dokumentai jau paruošti ir skundas bus pateiktas nedelsiant.
 
Manoma, kad mamai nepalankaus sprendimo priėmimui įtakos turėjo Gabrieliaus pagrobimas. Kaip rašė „Tiesa“, G. Leščinskienės brolis beveik prieš mėnesį nusprendė sūnėną pagrobti ir savavališkai jį parvežti į Lietuvą. Pakeliui, Švedijoje kelte, dėdę su sūnėnu sulaikė pareigūnai. Berniukas buvo grąžintas į Norvegiją.
 
 
Norvegų pareigūnai teigė, kad vaikas iš mamos buvo paimtas dėl netinkamos priežiūros, o pati G. Leščinskienė aiškino, kad sūnų prarado dėl kitų priežasčių. „ Jie sakė, kad mano vaikas keistai elgėsi. O ypač – kad grįžus iš Lietuvos jisai buvo agresyvus. Nors namie elgdavosi kaip ir visada“, - teigė G. Leščinskienė. Neįprastą vaiko elgseną ji linkusi aiškinti ne padėtimi šeimoje, o patyčiomis mokykloje.„Jisai man sakė paskui, kad jis verkė mokykloje. Nes erzino jį, mušėsi jie. Ir pasakė „Tavo mama – debilė“. Va taip“, - savo versiją žiniasklaidai anksčiau yra pateikusi lietuvė G. Leščinskienė.
 
„Tiesa“ primena, kad prieš kelias savaites tiek Lietuvoje, tiek Norvegijoje kilo didelis ažiotažas dėl Norvegijos Vaiko teisių tarnybos „Barnevernet“ veiksmų. Norvegijoje, Vilniuje ir Jungtinėje Karalystėje rengtuose piketuose protestuotojai reikalavo berniuką grąžinti mamai ir Lietuvai.
 
 
Tačiau sukeltas triukšmas norvegų nepaveikė. Tuo įsitikinusi ir „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė, kurios manymu, Norvegijos apskrities komisijos sprendimas buvo priimtas sąžiningai ir kad specialistai įvertino visas aplinkybes ir pirmiausia galvojo, apie vaiko interesus. Ji teigė tikinti, kad vaikas augs jį mylinčioje ir gerbiančioje globėjų šeimoje.
 
 
Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ direktorė kalbėdama su Delfi.lt portalu pareiškė užuojautą Gabrieliaus mamai G. Leščinskienei, kuriai palinkėjo stiprybės.
 
Pasak Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė Kristina Paulikės, nepasitenkinimas dėl Norvegijos socialinių tarnybų auga ir pačioje Norvegijoje, kur gegužę Osle rengiama tarptautinė protesto akcija. „Kiek žinau, dalyvaus ne tik žmonės iš Lietuvos, Čekijos, Slovakijos, Lenkijos, bet ir nemažai pačių norvegų, nepatenkintų radikaliu socialinių tarnybų uždarumu ir kad joms įtakos neturi net Norvegijos parlamentas“, - sakė K. Paulikė.
 
 
  

Žymos: Norvegija, Šeima, Nusikaltimai, Vaikai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Šeimoje skandalas. Vyras apimtas nevilties ir nemato gyvenimo prasmės, tad stovi ant balkono krašto 15 aukšte ir ruošiasi nušokti. Į kambarį įeina žmona, greitai įvertina situaciją ir sako:
– Nors šiukšles paimtum.