Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, lrs   |   2020-01-23

Numatoma nustatyti administracinę atsakomybę už nemokamą lengvųjų plastikinių pirkinių maišelių dalijimą

  
Numatoma nustatyti administracinę atsakomybę už nemokamą lengvųjų plastikinių pirkinių maišelių dalijimą
© pixabay asociatyvi nuotrauka

Seimas po svarstymo pritarė siūlymui nustatyti atsakomybę asmenims ar juridinių asmenų vadovams, kitiems atsakingiems asmenims už nemokamą lengvųjų plastikinių pirkinių maišelių dalijimą prekių ar produktų pardavimo vietose.

Pagal svarstomas nuostatas šis pažeidimas pakuočių pardavėjams ir platintojams fiziniams asmenims užtrauktų įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 60 eurų, o pakuočių pardavėjų ir (ar) platintojų juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – baudą nuo 100 iki 200 eurų.
Juridiniams asmenims už lengvųjų plastikinių pirkinių maišelių, išskyrus labai lengvus plastikinius pirkinių maišelius, neatlygintiną dalijimą prekių ar produktų pardavimo vietose grėstų bauda nuo 1 iki 3 tūkst. eurų. Pakartotinis pažeidimas jiems užtrauktų baudą nuo 3 iki 5 tūkst. eurų.
 
Už šiuos Aplinkos apsaugos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimus (projektai Nr. XIIIP-4130(2) ES, Nr. XIIIP-4131(2) balsavo 63 Seimo nariai, susilaikė 1 parlamentaras. Tam, kad jie būtų priimti, Seimas turės balsuoti dar kartą.
 
Seimas nuo 2019 m. sausio 1 d. uždraudė prekių ar produktų pardavimo vietose neatlygintinai dalyti lengvuosius plastikinius pirkinių maišelius, kurių sienelės storis yra nuo 15 iki 50 mikronų.
 
Šis draudimas įvestas, atsižvelgus į Europos Sąjungos reikalavimus mažinti vienam gyventojui tenkantį sunaudojamą plastikinių pirkinių maišelių kiekį.
  

Žymos: Seimas, Baudos, plastikiniai maišeliai, klimato kaita, aplinkosauga, plastikas, aplinka

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Girtas klientas šaukia taksistui:
– Prašau nuvežti namo!
– O tiksliau? – klausia vairuotojas.
– Į didįjį kambarį!