Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2017-12-05

Nuo šiol visos šeimos sulauks „vaiko pinigų"

  
Nuo šiol visos šeimos sulauks „vaiko pinigų" „Vaiko pinigai“ nepriklausomai nuo tėvų pajamų bus mokami visiems šalies vaikams iki 18 m.

Kitąmet visi turintieji vaikų sulauks vadinamųjų vaiko pinigų. Jie sieks nuo 30 iki 58,5 euro per mėnesį, priklausomai nuo šeimos finansinės padėties ir vaikų amžiaus bei skaičiaus.

„Vaiko pinigai“ nuo sausio nepriklausomai nuo tėvų pajamų bus mokami visiems šalies vaikams iki 18 metų, o jei mokosi – iki 21-erių, ir sieks 30 eurų per mėnesį. Jei šeima daugiavaikė, ji gaus priedus ir per mėnesį išmoka sudarys 58,5 euro už vaiką iki dvejų metų ir 45,2 euro – už vyresnius vaikus.
Papildomas išmokas gaus ir šeimos su mažesnėmis pajamomis. Jei šeimos pajamos vienam nariui bus mažesnės kaip 183 eurai, bendra išmoka už vaiką iki dvejų metų bus 58,5 euro ir 45,2 euro – už vyresnius.
 
Šiuo metu išmokos už vaikus mokamos tik mažai uždirbantiems arba daugiavaikiams tėvams. Išmoka nuo vaiko gimimo iki dvejų metų yra 28,5 euro, o nuo dvejų iki 18 metų – 15,2 euro per mėnesį.
 
Vaikus auginantys tėvai iki šiol galėjo susimažinti pajamų mokestį, tačiau ši lengvata naikinama, kartu nustatant išmokas už vaikus. Neapmokestinamasis pajamų dydis už kiekvieną vaiką siekia 200 eurų, tokiu būdu dirbantiems tėvams už kiekvieną vaiką grįždavo iki 30 eurų, tai yra praktiškai ta pati „vaiko“ išmoka.
 
„Tai yra vaikų pinigai, ne tėvų pinigai. Jie pirmiausia skirti tiems, kam iš tikrųjų šiandien sunkiausia gyventi, kas yra sudėtingoje socialinėje padėtyje“, – neapmokestinamų pajamų lengvatos naikinimą ir „vaiko pinigų“ įvedimą antradienį žurnalistams aiškino premjeras Saulius Skvernelis.
 
Jis teigė, kad kitąmet „vaiko pinigai“ turėtų būti didinami. Vyriausybės vadovas vylėsi, kad ateityje ši išmoka sieks 100 eurų.
 
„Manau, kad tai investicija, jeigu sugebėsime pasiekti nors 100 eurų vadinamųjų vaiko pinigų, tai būtų didžiulė paspirtis visoms šeimoms, auginančioms vaikus. Ir galbūt bus dalinis veiksnys, nesakau, kad pagrindinis, kalbant apie demografinės situacijos tam tikrą lūžį“, – sakė S. Skvernelis.
 
  

Žymos: Išmokos, Vaiko pinigai, Lietuva

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Ona guodžiasi kaimynei:
– Ir kiek aš savo Jonui įrodinėjau, kad esu gera... Ir šaukiau, ir mušiau... Netiki...