Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-11-25

Pabėgėliams išmokos sumažintos perpus

  
Pabėgėliams išmokos sumažintos perpus
© Wikimedia.org
Anksčiau pabėgėliams gyvenamąjį būstą skirdavo valstybė, o dabar jį žmonės turės susirasti patys.

Į Lietuvą atvykusiems ir čia integruojamiems pabėgėliams jau nuo gruodžio bus mokamos mažesnės išmokos. Gerokai trumpiau truks ir jų integravimo procesas. Tokį įsaką pasirašė Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Pirminė integracija Ruklos Pabėgėlių centre truks vos tris mėnesius, o anksčiau šiam procesui buvo skiriama pusė metų. Vėliau pabėgėliai bus perduodami jau savivaldybių žinion. Miestuose ir miesteliuose maksimalus integracijos laikas galės trukti metus.
Pasak ministrės, iki šiol buvo susiklosčiusi ydinga praktika, nes integracijos laikas galėjo būti pratęsiamas iki penkerių metų. Kai kurie pabėgėliai nebuvo suinteresuoti integracija, o pasinaudodavo įstatymo spraga ir pašalpas gaudavo net penkerius metus.
 
Nuo gruodžio numatyta vienkartinė pašalpa įsikūrimui sumažės nuo 456 eurų iki 204 eur. Taip pat sumažintos ir pašalpos vaikui bei šeimai. Iki šiol šeima įsikūrimui galėjo gauti 1140 eurų, o dabar nebus galima skirti daugiau nei 612 eur.
 
Lietuvoje integruojami pabėgėliai kas mėnesį gauna pinigines pašalpas būtiniausioms reikmėms. Tokios pašalpos buvo mokamos metus laiko. Pagal naują tvarką, viso dyžio išmoka bus mokama tik pirmus šešis mėnesius, o nuo septinto mėnesio bus mokama tik pusę sumos.
 
Mažės ir minėtos mėnesinės išmokos. Visos jos sumažintos pusiau. Vienam asmeniui anksčiau skirta pašlapa sumažėjo iki 102 eur, dviem asmenims – 204 eur, trims – 306 eur.
 
Anksčiau pabėgėliams gyvenamąjį būstą skirdavo valstybė, o dabar jį žmonės turės susirasti patys. Tikimasi, kad darbbo, būsto paieškos bei sumažintos pašalpos bus pakankamas akstinas kuo greičiau pradėti pilnavertį ir savarankišką gyvenimą.
 
  

Žymos: Išmokos, Būstas, pabėgėliai, integracija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Niekada į namus negalėjau parsivesti vaikino... Iš pradžių dėl tėvų, vėliau – dėl vyro...