Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, LVAT   |   2019-10-25

Pakeistas Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymas

  
Pakeistas Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymas
© pixabay asociatyvi nuotrauka

Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo Nr. I-1115 10, 11, 12 ir 14 straipsnių pakeitimo įstatymą.

Šių pakeitimų esmė:
1) Supaprastinamos dokumentų apskaitos (registravimo) procedūros – valstybės ir savivaldybių institucijos, įstaigos ir įmonės veiklos dokumentus į apskaitą galės įtraukti ne tik dokumentų registruose, bet ir įstaigos naudojamų informacinių sistemų priemonėmis (registrų, valstybės informacinių sistemų, kitų informacinių sistemų priemonėmis, neapsiribojant vien tik dokumentų valdymo sistemomis).
 
2) Sudaromos teisinės galimybes valstybės ir savivaldybių institucijoms, įstaigoms ir įmonėms, valstybės įgaliotiems asmenims, nevalstybinėms organizacijoms ir privatiems juridiniams asmenims popierinius veiklos dokumentus saugoti elektronine forma, nesaugant dokumento originalo (išskyrus nuolat saugomus dokumentus).
 
Taigi subjektams bus suteikta teisė nesaugoti tam tikrų dokumentų originalų, išsaugant dokumentus kita forma, nei jie buvo sukurti. Atitinkamą įstatymo įgyvendinamąjį teisės aktą Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba yra numačiusi patvirtinti iki šių metų pabaigos.
 
Popierinių dokumentų išsaugojimo elektronine forma tvarkos aprašo projektas prieinamas Teisės aktų informacinėje sistemoje (TAIS, Nr. 19-9567).
  

Žymos: Lietuva, Dokumentai, Įstatymas, LVAT, archyvai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Gunaras išėjo susipažinti su sužadėtinės tėvais.

– Na, kaip viskas praėjo? – paklausė motina, kai jis sugrįžo.

– Žinai, man atrodo, kad aš jiems patikau. Jos tėvas tris kartus siūlėsi mane parvežti namo!