Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2010-09-12

Paramos maistu prašo daugiau žmonių

  
 Paramos maistu prašo daugiau žmonių

Paramos pagal maisto iš Europos Sąjungos intervencinių atsargų nepasiturintiesiems programą, rugsėjį gaus daugiau nei 0,5 mln. žmonių. Kaip praneša LTV, tai 100 tūkst. daugiau nei pernai.

mal">Tačiau Europos Komisijai sumažinus finansavimą, šiemet mažėja labdaros paketai, atsisakoma brangesnių produktų. Šią savaitę vėl pradėjus dalyti maisto paketus, jų atsiimti skuba beveik 17 tūkstančių vilniečių daugiau nei liepą. Tarp naujųjų prašytojų – daugiausia darbo netekę žmonės.

Pakete – po 1 kg kvietinių miltų, įvairių kruopų, dribsnių, dėžutė sutirštinto pieno. Pagal savivaldybių socialinės paramos skyrių sudarytus sąrašus, parama maistu tenka žmonėms, kurių pajamos per mėnesį neviršija 525 litų. Šį rugsėjį už ES lėšas nupirkto maisto gaus daugiau kaip 520 tūkst. žmonių.

„Lapkritį planuojam turėti dar daugiau paramos gavėjų. Tuomet prasidės šildymo sezonas, o tai tikrai atsilieps žmonėms“, – teigė fondo „Maisto bankas“ direktorė Deimantė Žebrauskaitė.

Europos Komisija Lietuvai skyrė 2 milijonais litų mažiau nei pernai, tad labdaros paketai menkesni, atsisakoma brangesnių produktų.

 „Liūdna žinia, nes žmonės cukraus labiausiai nori. Bet dėl augančio paramos gavėjų skaičiaus buvo numatytas tam tikras kiekis metams, ir esama jau pabaigę šiems metams tą kiekį dalinti“, – aiškino D.Žebrauskaitė. Tačiau, vargu ar kitąmet maisto paketai bus gausesni.

„Kitais metais numatoma, kad bus tiekiami tik tokie produktai, kurie yra intervenciniuose sandėliuose, arba kuriuos galima pagaminti iš produktų, esančių intervenciniuose sandeliuose. Kadangi šiemet cukraus ir sviesto ES intervenciniuose sandėliuose nėra, tai kitiems metams tie baziniai produktai bus grūdai, ryžiai, kukurūzai“, – sakė ŽŪM Žemės ir maisto ūkio departamento direktorius Rimantas Krasuckis.

Jo teigimu, Lietuva prašo Europos Komisijos kitais metais skirti dvigubai daugiau nei šiemet – 60 mln. litų – maisto produktams iš intervencinių sandėlių pirkti. Atsakymą gauti tikimasi iki Kalėdų.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Petriukas įkrito į balą. Mama barasi:
– Kaip tu galėjai, kodėl tu toks išsiblaškęs! Ir dar vilkėdamas naują kostiumą!
– Mamyte, taip greitai viskas įvyko, kad aš nespėjau jo nusivilkti!