Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2010-10-02

Paskelbti politikai milijonieriai

  
 Paskelbti politikai milijonieriai

Penktadienį specialiame \"Valstybės žinių\" leidinyje paskelbtos šalies politokų 2009 metų turto ir pajamų deklaracijos. Be Prezidentės Dalios Grybauskaitės milijoninį turtą deklaravo 39 seimūnai, 4 ministrai ir 2 šalies europarlamentarai. Visų jų turtas ir piniginės lėšos skaičiuotos drauge su sutuoktinių (jeigu jie yra) turtu.

mal">D.Grybauskaitė turi turto ir piniginių lėšų už beveik 2 mln. litų. Lietuvos vadovė deklaravo privalomo registruoti turto, vertybinių popierių, meno kūrinių ir juvelyrinių dirbinių turinti už 760 728 litus. D.Grybauskaitė praėjusių metų pabaigoje turėjo 1 mln. 77 tūkst. litų santaupų.

Seimūnai

Turtingiausias seimūnas - jokiai partijai nepriklausantis Valdemaras Valkiūnas. Jis deklaravo pernai turėjęs turto už 33,139 mln. litų, santaupų - 3,2 mln. litų, puse milijono jis buvo paskolinęs, dar 1,3 mln. litų pasiskolinęs. Bendra jo turto ir piniginių lėšų sumą - 36,34 mln. litų.

Antras pagal turtus Seime - socialdemokratas Bronius Bradauskas. Jo ir žmonos bendras turtas su piniginėmis lėšomis praėjusių metų pabaigoje sudarė 24,89 mln. litų

Trečioje vietoje - sutuoktiniai liberalas Kęstutis Glaveckas ir konservatorė Rūta Rutkelytė. Jų bendras turtas ir santaupos siekė 12,43 mln. litų. Be to, R.Rutkelytė yra pasiskolinusi beveik 0,5 mln. litų.

Socialdemokratas Jonas Jagminas deklaravo 10 mln. litų turtą. Andrius Šedžius deklaravo turto ir piniginių lėšų už 8,69 mln. litų, tačiau apie 6,5 mln. litų yra skolinti.

Arūnas Valinskas ir jo žmona Ingrida - savo turtą bei santaupas įvertino 6,21 mln. litų. Jie deklaravo turintys privalomo deklaruoti turto už 6 mln. litų, o A.Valinsko sąskaitoje praėjusių metų pabaigoje dar buvo 207 tūkst. litų piniginių lėšų. Per abu politikai turi ir 2 mln. litų skolos.

Krikščionių partijos frakcijos narys Jonas Ramonas turi 6 ml. Lt vertės turto, Mišriai Seimo narių grupei priklausanti Agnė Zuokienė 6 mln.Lt. "Tvarkietis" Vytautas Galvonas turto turi už 3,6 mln. litų, nedaug nuo jų atsilieka liberalu neseniai tapęs Arminas Lydeka - 3,4 mln. litų. Po 3 mln. litų turtą valdo socialdemokrato Juozo Palionio ir valstiečių liaudininkų atstovo Konstanto Ramelio šeimos.

Tarp Seimo milijonierių yra ir parlamento vadovė konservatorė Irena Degutienė - 1,59 mln. litų.

Milijonieriais taip pat save vadinti gali "tvarkietis" Remigijus Ačas (1,36 mln. litų), konservatorius Mantas Adomėnas (2,5 mln. litų), "prisikėlėlis" Vincas Babilius (1,8 mln. litų), "darbietė" Virginija Baltraitienė (1,05 mln. litų), "tvarkietis" Dailis Barakauskas (1,5 mln. litų), neseniai į Mišrią Seimo narių grupę išėjusi Asta Baukutė (2,29 mln. litų), liberalcentristas Vytautas Bogušis (1,26 mln. litų), "prisikėlėlis" Dainius Budrys (1,42 mln. litų), "darbietis" Valentinas Bukauskas (1,3 mln. litų), jo kolega Vydas Gedvilas ( 1,75 mln. litų), socialdemokratas Stanislovas Giedraitis (1,2 mln. litų), "tvarkietis" Kęstas Komskis (1,21 mln. litų), "darbietė" Dangutė Mikutienė (1,64 mln. litų), socialdemokratas Bronius Pauža (1,11 mln. litų), "tvarkietis" Rimas Ručys (1,76 mln. litų), konservatorius Kazimieras Starkevičius (1,14 mln. litų), konservatorius Stasys Šedbaras (1,53 mln. litų), liberalcentristas Žilvinas Šilgalis (2 mln. litų), "darbietis" Mečislovas Zasčiurinskas (1,13 mln. litų) ir Krikščionių partijos frakcijos narys Rokas Žilinskas (1 mln. litų).

Milijono litų turto ir pajamų kartelę peržengė Socialdemokratų partijos lyderio Algirdo Butkevičiaus šeima (1,06 mln. litų), socialdemokratė Marija Aušrinė Pavilionienė (1,51 mln. litų), "darbiečio" Kęstučio Daukšio šeima (1,8 mln. litų) ir jo kolegos Jono Pinskaus šeima (3,4 mln. litų), liberalo Eriko Tamašausko šeima (1,45 mln. litų).

Ministrai

Ministrų kabinete pernai buvo keturi ministrai, kurių šeimos turtas viršijo milijoną litų, turtingiausias šioje kompanijoje - aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas, jo šeimos turto vertė siekė per 5 mln. litų.

Ministras turi daugiau kaip 2,3 mln. litų vertės turto, dar daugiau kaip 354 tūkst. litų santaupų, yra skolingas 600 tūkst. litų. Jo sutuoktinė Renata turi per 2,6 mln. litų vertės turto, taip pat 200 tūkst. litų santaupų.

Vidaus reikalų ministras liberalcentristas Remigijus Palaitis turto deklaravo už 1,7 mln. litų, dar per 407 tūkst. litų - santaupų. Jo sutuoktinės Vilijos turto vertė - šiek tiek daugiau nei 100 tūkst. litų.

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas nurodė turintis per 2 mln. litų vertės turto, taip pat 194 tūkst. litų santaupų. Į milijonierių sąrašą patenka ir žemės ūkio ministras konservatorius Kazys Starkevičius - jis deklaravo turto už 811 tūkst. litų, nurodė 161 tūkst. litų santaupų, jo sutuoktinė Rasa valdė 110 tūkst. litų vertės turtą ir turėjo 60 tūkst. litų santaupų.

Kukliausia yra finansų ministrės Ingridos Šimonytės finansinė padėtis. Jos turtas sudaro 48,3 tūkst. litų, dar ji turi 27,6 tūkst. litų santaupų.

Europarlamentarai

Europos Parlamente (EP) dirba du Lietuvoje išrinkti politikai, kurių šeimos turtas ir piniginės lėšos pernai viršijo milijoną litą. Tai - "darbietis" Viktoras Uspaskichas ir konservatorius Vytautas Landsbergis.

Milijonierius iš Kėdainių V.Uspaskichas deklaravo praėjusių metų pabaigoje valdęs turto už 64,4 mln. litų ir turėjęs 7,3 mln. litų piniginių lėšų. Dar 11,27 mln. litų politikas buvo paskolinęs, o 1,43 mln. litų pasiskolinęs.

Jo žmona Jolanta Blažytė buvo dar gerokai turtingesnė. Jos deklaruoto turto vertė siekė 90 mln. litų, santaupų ji turėjo 13 tūkst. litų, bet buvo paskolinusi 9,8 mln. litų. Iš viso V.Uspaskicho ir J.Blažytės šeimos turtas bei piniginės lėšos pernai sudarė 162,2 mln. litų.

Kitas į milijonieriaus titulą pretenduojantis europarlamentaras - konservatorius Vytautas Landsbergis su žmona Gražina. Tačiau jų bendras turtas gerokai kuklesnis, sudaro lygiai 1 mln. litų.

Nedaug iki milijonieriaus trūksta socialdemokratui Justui Paleckiui. Jo ir žmonos Laimutės Paleckienės bendras turtas bei piniginės lėšos yra 924 tūkst. litų. Kiek daugiau nei 800 tūkst litų vertės turtą ir santaupas deklaravo "tvarkiets" Juozas Imbrasas su žmona Birute, konservatorius Algirdas Saudargas su žmona Laima bei socialdemokratas Zigmantas Balčytis su žmona Severina.

 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Išklausęs manęs mano psichologas užsirašė pas savąjį...