Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Delfi.lt ir Tiesa.com inf.   |   2011-09-07

Pelną neša čempionato atributika ir suvenyrai

  
Pelną neša čempionato atributika ir suvenyrai
© Krepšinio širdis
Krepšinio sirgaliai daugiausia perka marškinėlių.

Lietuvoje jau savaitę bumsi krepšinio kamuolys oficialiose Europos krepšinio čempionato rungtynėse, tačiau verslui lauktos sėkmės pirmenybės neatnešė. Atrodo, kad apgyvendinimo paslaugas teikiantys verslininkai pervertino savo jėgas, o geriausiai kol kas sekasi krepšinio atributikos ir suvenyrų pardavėjams.Daugiausia pinigų tam išleidžia lietuvaičiai. Tūkstančiai jų, pasipuošusių teminiais marškinėliais, išmarginusių savo veidus geltona, žalia ir raudona spalvomis traukia į krepšinio sales palaikyti Lietuvos rinktinės.
Lietuvos paštas, savo skyriuose prekiaujantis oficialia Europos vyrų krepšinio čempionato atributika, džiaugiasi išaugusiais pardavimais. Pašto skyrius užplūdę sirgaliai perka neskaičiuodami pinigų. Vos per kelias dienas buvo parduota per du tūkstančius sirgalių marškinėlių, dar antra tiek kitos oficialios krepšinio čempionato atributikos.
 
Lietuvos pašto Pardavimų tarnybos direktorius Arūnas Venckavičius teigė, kad pastarosiomis dienomis pastebimas ir didesnis užsienio turistų antplūdis. Į Lietuvą krepšinio čempionato varžybų stebėti atvykę užsieniečiai noriai perka viską, kas susiję su šiuo sporto įvykiu.
 
Didžiausio tiek lietuvių, tiek užsienio sirgalių susidomėjimo sulaukė marškinėliai. Jų kaina pašto skyriuose – 29,99 Lt. Pašte taip pat galima įsigyti ir kitos oficialios čempionato atributikos – kartoninių sirgalių kaukių, specialių magnetukų, lipdukų. Šių suvenyrų kaina svyruoja nuo 5 iki 14,95 Lt. Europos krepšinio čempionato suvenyrų pardavėjai taip pat skaičiuoja pirmąjį uždarbį. Bet jie viliasi, kad pirkėjų gretos keliskart pagausės prekybai įsibėgėjus ne tik internete, bet ir realiose parduotuvėse.
 
Leidimą gaminti ir pardavinėti marškinėlius, kepuraites, šalikus, smulkius suvenyrus su oficialiu Europos krepšinio čempionato ženklu įsigijo dvi šalies bendrovės – „Ivega“ ir „Unikalu.lt“.
Kepuraitės, marškinėliai, dabinti Lietuvos etnokultūros motyvais, tarškynės ar Užgavėnių kaukės bei amuletai – tokie „Unikalu.lt“ gaminiai nustebino čempionato organizatorius „FIBA Europe“. „Nespėjame vykdyti užsakymų“, – abejones atrėmė „Unikalu.lt“ kolekcijos kūrėjas menininkas Tadas Gutauskas. Kol kas pirkėjus labiausiai traukia marškinėliai ir kepuraitės, bet pro jų akis nepraslysta ir kaukės bei amuletai, pagal mitologiją, lemiantys pergalę.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Kokia tavo profesija?

– Kraštovaizdžio dizaineris.

– Geras! O ką tai reiškia?

– Su buldozeriu dirbu…