Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2018-06-08

Penkiose Lietuvos savivaldybėse skelbiama stichinė sausra

  
Penkiose Lietuvos savivaldybėse skelbiama stichinė sausra
© pxhere nuotr.
Pastarąjį kartą sausra Lietuvoje skelbta 2015-aisiais.

Penktadienį penkiose Lietuvos savivaldybėse paskelbta sausra.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, stichinės sausros rodikliai penktadienį pasiekti Lazdijų, Alytaus, Marijampolės, Trakų rajono ir Kalvarijos savivaldybių teritorijose.
„Šiandien yra paskelbiama ir nuo šiandien jau skaitosi stichinė sausra tuose penkiuose rajonuose“, – BNS penktadienį sakė Hidrometeorologijos tarnybos Meteorologinių stebėjimų poskyrio Vyriausioji specialistė Justina Kazlauskienė.
 
Pastarąjį kartą sausra Lietuvoje skelbta 2015-aisiais. Tuomet ji truko kelias dienas.
 
Dabar meteorologai prognozuoja, kad sausi orai laikysis mažiausiai iki kitos savaitės vidurio, bet neatmetama galimybė, jog jie gali būti iki liepos.
 
Sausringas laikotarpis kaip pavojingas meteorologinis reiškinys pasiektas Šakių rajono savivaldybės teritorijoje, o artimiausiomis dienomis, jei nepalis, bus pasiektas ir Varėnos, Vilniaus, Šalčininkų, Elektrėnų, Kaišiadorių, Birštono, Druskininkų, Jurbarko, Kazlų Rūdos ir Kupiškio rajonuose.
 
Lietuvoje sausra vertinama pagal Selianinovo hidroterminį koeficientą: tai kritulių kiekio ir oro temperatūros sumų santykis per 30 dienų, kai vidutinė paros oro temperatūra yra aukštesnė nei 10 laipsnių. Jeigu šis rodiklis 15–30 dienų nenutrūkstamai išsilaiko žemiau 0,5, yra pasiekiamas sausringas laikotarpis aktyviosios augalų vegetacijos laikotarpiu.
 
Jeigu sausringas laikotarpis trunka ilgiau nei 30 dienų, konstatuojama stichinė sausra.
Dėl sausų orų Marijampolės, Vilniaus ir Alytaus apskrityse yra pasiektas stichinis, aukščiausios klasės miškų gaisringumo pavojus.
 
  

Žymos: Karščiai, Lietuva, sausra

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vaikystėje aš labai bijojau tamsos.
Dabar, kai ateina sąskaitos už elektrą, aš labiau bijau šviesos.