Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

BNS ir Tiesa.com inf.   |   2012-04-17

Pensininkai veržiasi dirbti į užsienį

  
Pensininkai veržiasi dirbti į užsienį Lietuviai labiausiai veržiasi į Norvegiją.

Lietuvos gyventojams įdarbinimo paslaugas sezoniniams darbui užsienyje teikiančios agentūros teigia, kad keliems mėnesiams dirbti sezoninį darbą užsienyje šiemet siekia itin daug pensininkų. Kai kurie jų ateina poromis, pranešė LNK Žinios.

Vieni pensininkai nori padėti kreditus paėmusiems vaikams, kiti - parvežti dovanų anūkams, dar kiti - trumpai padirbėti ir pamatyti svečią šalį. Senjorams ieškoma paprastesnių darbų - fabrikuose prie konvejerių ir pakavimo įmonėse.
Tačiau išvažiuoti vyresnio amžiaus žmonėms yra sunkiau - Olandijos darbdaviai nori jaunesnių darbuotojų, nes jiems galima mokėti mažesnę algą. Be to, jaunesni atvykėliai moka angliškai.
 
Labiausiai lietuvius vilioja darbas Norvegijoje. Anot įdarbinimo agentūros vadovo, žuvies pramonėje dirbančiajam susimokėjus mokesčius, draudimą, už butą ir maistą lieka apie 12 tūkst. litų, Anglijoje - apie 2,5-3 tūkst. Olandijoje galima gauti apie 3-3,5 tūkst. litų į rankas.
 

  

Žymos: Norvegija, Pensija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Naktį žmogelio mašinoje suveikia signalizacija. Išlekia jis tik su šlepetėmis ir chalatu į kiemą, o ten prie jo automobilio stovi trys žaliūkai su treningais. Vienas sako:

– Šaunuolis, greitai raktelius atnešei.