Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   2013-12-17

Pensininkų laikas dar neatėjo

  
 Pensininkų laikas dar neatėjo A. Butkevičius sakė, kad jei pensininkai nebesulauks atstatytų pensijų, pinigus išmokės paveldėtojam

Kitų metų Lietuvos biudžetas priimtas. Jis, kaip ir reikėjo tikėtis, deficitinis. Jame nenumatytas pensijų grąžinimas. Senatvės pensijos žmonėms buvo sumažintos 2010-2011 metais prasidėjus krizei. Konstitucinis teismas priėmė sprendimą, kad valdžia privalo jas grąžinti, tačiau tam, atrodo, dar neatėjo laikas.

 Valdantieji socialdemokratai anksčiau yra žadėję, kad sukurs kompensavimo mechanizmą, bet kol kas jo nepateikė ir į biudžetą neįtraukė, taip pat atmetė ir konservatoriaus Jurgio Razmos pateiktą pasiūlymą.
Premjeras Algirdas Butkevičius kalbėdamas apie pensijų grąžinimą teigė, kad jis nepamiršo savo pažadų, tačiau kol kas, anot jo, tam dar neatėjo tinkamas laikas – valstybė finansiškai nepajėgi grąžinti savo skolų. Jis taip pat pasakė, kad pagal Konstitucinio teismo sprendimą, pensija yra pripažinta kaip turtas. Tai reiškia, kad jeigu pensininkai dienos, kada bus atstatytos pensijos nesulauktų, pinigus galės atsiimti paveldėtojai.
 
Prognozuojama, kad kitais metais „Sodros" biudžeto pajamos bus maždaug 1,5 milijardo litų mažesnės nei išlaidos.
 
Daugiausia lėšų (daugiau nei 8 mlrd. 133 mln. litų) bus skiriama pensijoms. Ligos ir motinystės draudimui - kiek mažiau nei 1 mlrd. 239 mln. litų.
 
 
  

Žymos: Algirdas Butkevičius, Pensijos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vienintelis kartas, kai Chuckas Norrisas suklydo, buvo tada, kai jis manė, kad padarė klaidą.