Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-12-17

Pensininkų piniginės nestorės

  
Pensininkų piniginės nestorės
© Pixabay.com
Vidutinę senatvės pensiją gauna apie 857 tūkst. gyventojų.
Didžioji „Sodros“ biudžeto išlaidų dalis kitąmet tradiciškai teks pensijoms.

Gruodį pensininkai neišgirdo džiugios žinios – jų kol kas net ir simboliškai nedidės. Tokį sprendimą priėmė Vyriausybė, kurios nariai nutarė nuo kitų metų nedidinti senatvės pensijos iki 265 eurų.

Anksčiau buvo planuota, kad pensijos didės 8,21 euro arba 3,2 proc. Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės, laukiama, kol bus priimti valtybės ir „Sodros“ biudžetai. Tuomet galbūt bus grįžta ir prie pensijų didinimo klausimo.
Jos teigimu, 2016 metų valstybės ir „Sodros“ biudžetuose yra numatytos lėšos pensijų didinimui.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teigimu, pensijų didinimui 2016 metų „Sodros“ biudžete jau yra numatyta 74,1 mln. eurų, o valstybės biudžete – 11 mln. eurų, pranešė naujienų agentūra BNS.
 
Didžioji „Sodros“ biudžeto išlaidų dalis kitąmet tradiciškai teks pensijoms. Vidutinę senatvės pensiją, turint būtinąjį stažą, gauna apie 857 tūkst. gyventojų.
 
Bazinę pensiją ketinta padidinti 4 eurais iki 112 eurų, maksimalią neperskaičiuotą pensiją – 9 eurais iki 245 eurų, einamųjų 2016 metų draudžiamųjų pajamų dydį – 11 eurų iki 445 eurų.
 
Taip pat didėtų pašalpų, išmokų (ligos, motinystės, nelaimingų atsitikimų darbe, profesinės ligos ir kitų) minimalūs ir maksimalūs dydžiai, valstybinės šalpos išmokos, pareigūnų ir karių valstybinės pensijos.
 
  

Žymos: Biudžetas, Pensija, vidutinė pensija, darbo stažas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Prie arabų šeicho rūmų sustoja autobusas, pilnas pagyvenusių moteriškių. Šeichas klausia savo sekretoriaus:
– Turistai?
Sekretorius:
– Ne. Čia jūsų uošvės atvažiavo į svečius.