Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   delfi.lt   |   2015-03-13

Perrašė ekonomikos augimo scenarijų

  
Perrašė ekonomikos augimo scenarijų Prognozuojama, kad atlyginimai augs sparčiau nei infliacija.
Prognozuojama, kad atlyginimai augs sparčiau nei infliacija.

Lietuvos ekonomika augs, tačiau lėčiau nei manyta. Tokias prognozes pateikė Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. Scenarijų teks perrašyti dėl smunkančios Rusijos ekonomikos, kuri darys neigiamą įtaką visoms su ja susaistytoms šalims, taigi tame tarpe ir Lietuvai.

Tačiau yra ir gerų žinių: „Iki metų galo prognozuojame turėti neigiamą infliaciją, kurios pagrindinis faktorius yra energetinių išteklių kaina - naftos pigimas. Kadangi naftos kaina važiuoja žemyn, o nafta mūsų vartojimo krepšelyje užima didelę dalį, todėl bendras kainų lygis mažėja, bet tai nereiškia, kad kai atskirų prekių kainos negali didėti“, - teigė Lietuvos banko vadovas, kurį citavo portalas Delfi.lt.
Anot jo, prognozuojamas ir darbo užmokesčio augimas, kuris turėtų augti sparčiau nei infliacija. Tai reiškia, kad augs ir gyventojų perkamoji galia.
 
Lietuvos bankas numato, kad šalies ekonomika šiemet augs 2,7 proc. Anksčiau prognozuotas 3,1 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas. Vis dėlto prognozuojama, kad dėl pagerėsiančių perspektyvų pagrindinėse Lietuvos užsienio prekybos partnerėse euro zonos ir kitose šalyse, 2016 m. Lietuvos BVP augimas paspartės iki 3,5 proc.
 
„Reikšmingai blogėjant padėčiai Rusijoje, prastės ir Lietuvos eksportuotojų rezultatai. Nors vidaus paklausos raida šalyje yra pakankamai tvari, vien tik vidaus augimo nepakanka, kad būtų išsaugoti anksčiau prognozuoti ūkio plėtros tempai“, – teigė Raimondas Kuodis, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas.
 
Mažėjant nedarbui ir didėjant užimtumui numatoma, kad vidutinis darbo užmokestis šiemet ir kitąmet augs po 4,9 proc.
 
 
  

Žymos: Ekonomika, Infliacija, Atlyginimai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Naktį žmogelio mašinoje suveikia signalizacija. Išlekia jis tik su šlepetėmis ir chalatu į kiemą, o ten prie jo automobilio stovi trys žaliūkai su treningais. Vienas sako:

– Šaunuolis, greitai raktelius atnešei.