Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-08-05

Pirmoji pabėgėlių irakiečių šeima paspruko iš Lietuvos

  
Pirmoji pabėgėlių irakiečių šeima paspruko iš Lietuvos
© Youtube.com
Keturių asmenų šeima į Lietuvą iš pabėgėlių stovyklos atvyko praėjusių metų gruodį.
Kadangi irakiečiai jau daugiau nei mėnesį negyvena Lietuvoje, jiems nutrauktas pašalpų mokėjimas.

Pirmoji į Lietuvą atvykusi pabėgėlių irakiečių šeima jau dingo iš šalies. Teigiama, kad vyras su žmona ir dviem vaikais prieš daugiau nei mėnesį išvyko pasisvečiuoti pas giminaičius Švedijoje ir iki šiol negrįžo.

Iš pradžių šeima dar bendravo, susirašinėjo su juos kuriuojančiu socialiniu darbuotoju ir vis žadėjo greitai grįžti. Dabar bendravimas nutrūkęs ir apie šeimą žinių nėra.
Kadangi irakiečiai jau daugiau nei mėnesį negyvena Lietuvoje, jiems nutrauktas pašalpų mokėjimas. Vyrą darbdavys atleido iš darbo, nes oficialios jo atostogos baigėsi liepos 11 d., tačiau darbe jis taip ir nepasirodė.
 
Irakiečių šeima jau anksčiau skundėsi, kad Lietuvoje jiems keturiems pragyventi iš gaunamų pašalpų ir minimalios vyro uždribamos algos labai sunku. Šeimos galva skundėsi, kad trūksta pinigų net maistui ir sauskelnėms.
 
Pagal galiojančius įstatymus, spalį šeimai išmoka būtų dar sumažėjusi ir siekusi apie du šimtus eurų.
 
Irakiečių šeimai Lietuvoje buvo suteiktas papildomos apsaugos statusas, tačiau prašymas suteikti nuolatinį prieglobstį kaip pabėgėliams Migracijos departamentas atmetė. Tai supykdė atvykėlius. Jie sprendimą buvo apskundę, tačiau teismas statuso nepakeitė. Po dviejų metų atsakingos Lietuvos institucijos turėjo svarstyti jų statusą ir priimti sprendimą, ar šeimai saugu grįžti į Iraką.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Tam, kad patikti moterims, reikia būti protingu, turtingu, gražiu arba katinu.