Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Delfi.lt ir Tiesa.com inf.   |   2011-08-17

Pirmokų tėvai išlaidauja labiausiai

  
Pirmokų tėvai išlaidauja labiausiai Didžioji dalis pirmokų tėvų pirks kuprinę, piešimo reikmenis ir dėklus sąsiuviniams.

Šeimos, turinčios mokyklinio amžiaus vaikų ir ruošdamos savo atžalas naujiems mokslo metams planuoja išleisti daugiau nei dešimtadalį savo mėnesinių pajamų - vidutiniškai po 310 litų. Mažesniuose miestuose gyvenančios šeimos besiruošdamos rugsėjo pirmajai, kaip ir anksčiau, taip ir šiemet, išleis daugiau nei didžiuosiuose Lietuvos miestuose gyvenantys moksleivių tėvai.

Prekybos tinklo "RIMI Lietuva" atlikto tyrimo duomenimis, daugiau nei pusė visų apklaustųjų moksleivių tėvų prieš rugsėjo 1-ąją savo vaikui stengiasi nupirkti visas naujas mokyklines prekes, kurių užtektų mokslo metams. Penktadalis apsiperka kas 3-6 mėnesius, o šiek tiek daugiau nei 10 procentų – mokyklines prekes perka kas mėnesį arba du. Tik 7 procentai apklaustųjų mokyklines prekes savo vaikui perka dažniau nei kartą per mėnesį.
Daugiau nei 20 proc. tėvų, artėjant naujiems mokslo metams, mokyklinėms prekėms planuoja skirti iki 100 litų, trečdalis skirsiantys nuo 100 iki 200 litų, beveik tiek pat žmonių kanceliarinėms prekėms planuoja išleisti nuo 200 iki 400 litų, o daugiau nei 400 litų mokyklinėms prekėms paskirs penktadalis šeimų. Kaip praneša portalas “Delfi”, vidutinės tyrime dalyvavusių šeimų mėnesinės pajamos - 2 tūkst. 700 litų.
 
Anot tyrimo, šeimos su mažiausiomis pajamomis per mėnesį (iki 1 tūkst. 200 litų) pasirengimui rugsėjo 1-ajai išleidžia gerokai mažiau pinigų - 170 litų.
 
Populiariausios prekės prieš naujus mokslo metus yra sąsiuviniai bei rašymo priemonės. Šiuos reikmenis savo vaikams planuoja nupirkti 9 iš 10 tėvų. Aštuoni iš dešimties pirks knygų ir sąsiuvinių aplankus, šeši iš dešimties - piešimo reikmenis, o dar pusė iš jų savo vaikams planuoja pirkti kuprinę bei liniuotes, matlankius, skriestuvus ir kt. priemones.
 
Pirmokų tėvai išlaidauja daugiau. Didžioji dalis jų pirks kuprinę, piešimo reikmenis, dėklus sąsiuviniams ir rašymo priemonėms. Tik 1 proc. apklaustų tėvų atsakė, kad šiais metais nepirks nieko.
Pastebima, kad mokyklinio amžiaus vaikų skaičius šeimoje taip pat turi įtakos rugsėjo 1-osios apsipirkimo sumai. Vieną moksleivį auginančios šeimos jo mokyklinėms išlaidoms paskirs 250 litų, du vaikus - po 200 litų, turinčios 3 vaikus - po 150 litų vieno vaiko mokyklinėms prekėms.
 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Bėga du šunys per dykumą. Vienas sako:
– Jei nerasiu kampo, apsišlapinsiu!