Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2017-09-01

Plastikos chirurgų pacientų nuotraukas pavogę įtariamieji – už grotų

  
Plastikos chirurgų pacientų nuotraukas pavogę įtariamieji – už grotų
© google nuotr.
Klinikos pacientai sulaukė raikalavimų išsipirkti jų duomenis.
IT specialistas, besiverčiantis individualia veikla, į teismą atvesdintas su kauke ant veido

Teismas penktadienį leido suimti du įtariamuosius dėl duomenų vagystės iš klinikos „Grožio chirurgija“. Jie abu suimti dviem mėnesiams.

„Nusikaltimai buvo daromi naudojant konspiracijos priemones. Iki pat įtariamųjų sulaikymo ir įtarimų pareiškimo galbūt nebuvo tikimybės, kad pasislėps, tačiau pareiškus įtarimus, kad padarytas sunkus nusikaltimas, ta tikimybė pasislėpimo išaugo, tapo reali“, – žurnalistams sakė teisėja Regina Gudienė.
Ji nurodė, kad nesutiko su vieno iš įtariamųjų ir jo gynėjo siūlymu neskirti suėmimo, bet skirti stebėjimą elektroninėmis priemonėmis ir 10 tūkst. eurų užstatą.
 
„Švelnesnės kardomosios priemonės neužkardys naujų nusikaltimų“, – mano teisėja.
 
Prokuroras Redas Savickas po posėdžio žurnalistams situacijos nekomentavo. Įtariamojo gynėjas advokatas Saulius Juzukonis žurnalistams sakė, kad su tokios kardomosios priemonės būtinumu nesutinka.
 
„Tokia kardomoji priemonė yra nereikalinga, kadangi jis negyvena iš nusikalstamos veiklos, o nusikaltimas nėra smurtinis. Gali būti taikoma intensyvi priežiūra ir policija gali stebėti“, – sakė S. Juzukonis.
 
Jis teigė, kad jo ginamasis pasinaudojo teise neduoti parodymų ir, manoma, paaiškinimus teiks vėliau.
 
„Kadangi įtarimas buvo pateiktas vakar, pozicijos jis neišsakė, pasinaudojo teise parodymų neduoti, kadangi įtarimas yra nemažas, surašytas ant trijų lapų gana smulkiai. Kad nepakenktų tyrimui, neapkalbėtų kitų dalyvių, padarėme išvadą, kad savo poziciją išdėstys kitos apklausos metu“, – sakė advokatas.
Kauno rajone gyvenantis įtariamasis, kuris yra IT specialistas, besiverčiantis individualia veikla, į teismą atvesdintas su kauke ant veido, jį atlydėjo policija. Advokatas neturi duomenų, kad įtariamasis būtų teikęs „Grožio chirurgijai“ paslaugas.
 
Kito įtariamojo advokatas bylos aplinkybių nekomentavo. Šis įtariamasis į teismą taip pat atvestas su kauke. BNS žiniomis, šis įtariamasis yra medikas.
 
Trečias įtariamasis penktadienį paleistas, jam skirta švelnesnė kardomoji priemonė.
 
Tyrimą dėl duomenų vagystės iš klinikos atliekantys pareigūnai trečiadienį Kaune sulaikė tris asmenis, įtariamus pagrobus daugiau nei 22 tūkst. asmenų duomenis.
 
Programišiai iš „Grožio klinikos“ pavogė klientų asmens duomenis: vardus, pavardes, asmens kodus, prieš ir po operacijos darytas nuotraukas. Policija skelbė, kad įtariamieji yra 31, 32 ir 33 metų. Vyrai anksčiau policijai nebuvo žinomi.
 
Įtariamieji už pavogtų duomenų neviešinimą reikalavo pinigų iš Lietuvos ir užsienio piliečių. Manoma, kad įtariamiesiems pinigus sumokėjo šimtai nukentėjusių asmenų.
  

Žymos: duomenų vagystė, Grožio chirurgija, plastinės operacijos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Chemijos mokytoja Jonukui:
– Nagi prisipažink, kas už tave išsprendė uždavinius: tėtė ar mama?
– Garbės žodis, nežinau. Aš vakar anksti atsiguliau...