Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-06-27

Politikai šaukiasi pagalbos: kaip sustabdyti emigraciją?!

  
Politikai šaukiasi pagalbos: kaip sustabdyti emigraciją?!
© Pixabay.com
Lietuviai emigruoja ne tik dėl materialinių priežasčių, bet ir ieškodami draugiškesnės aplinkos.
Jeigu atsirastų racionalių ir patrauklių minčių, galbūt jas įrašytų į oficialias valdžios strategijas.

Nebeišmanydami, kaip sustabdyti emigruojančius ir kaip sugrąžinti svetur jau išvažiavusius tautiečius, politikai paprašė žmonių pagalbos. Šalies piliečiai kviečiami teikti savo pasiūlymus Vyriausybės kanceliarijai iki šių metų iki rudens.

Ši apklausa startavo prieš pora savaičių ir jau sulaukė dviejų tūkstančių žmonių dėmesio. Savo nuomonę gali pareikšti ne tik emigravę tautiečiai, bet ir dirbantys bei gyvenatys Lietuvoje, rašė portalas lrytas.lt.
Vyriausybės kancleris Arminas Mačiulis tikisi, kad žmonės pateiks racionalius ir konkrečius pasiūlymus, o politikai tebus vykdytojai, kurie suras įrankius pasiūlytoms sulaikymo ir grąžinimo priemonėms įgyvendinti.
 
Tiesa, jis konkrečių pažadų nedalino, tik teigė, kad jeigu atsirastų racionalių ir patrauklių minčių, galbūt jas įrašytų į oficialias strategijas.
 
Dalyvaujančių apklausoje teiraujamasi, ar patys buvo emigravę, ar planuoja tokį žingsnį žengti bei kokios priežastys lėmė tokį sprendimą. Žmonės taip pat turėtų pagalvoti ir pasiūlyti Vyriausybei veiksmų planą, kurio laikantis emigracijos mąstai būtų apmalšinti, o išvažiavę pagaliau užsimanytų grįžti į tėvynę.
 
Remiantis Statistikos departamento duomenimis, praėjusiais metais į užsienį išvyko daugiau žmonių nei 2015-aisiais: atitinkamai 36,6 tūkst. ir 44,5 tūkst. Pernai ir grįžo mažiau, lyginant su 2014 m.
 
 
 
  

Žymos: Vyriausybė, Emigracija, Lietuva, apklausa

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Du kelių policininkai tikrina susistabdę vargšelį „zapuko“ vairuotoją. Staiga iš toli baisiu greičiu atlekia naujas, galingas džipas. Vienas policininkas šoka jo stabdyti. Džipas sustoja pralėkęs puskilometrį, paskui atbulas privažiuoja prie policininkų. Lėtai atsidaro langas ir pro jį išlenda vos į tą langą telpantis piktas veidas.
– Tu stabdei, žąsine?! – pasiteirauja vairuotojas.
– Ne, ne aš, – išsigąsta policininkas.
– Tai gal tu? – klausia jis kito pareigūno.
– Ne, aš nestabdžiau, – puola atsikalbinėti ir antrasis.
– Klausykit, vyrukai, geriau jau grąžinkit man teises, – staiga pareiškia „zapuko“ vairuotojas, – arba aš pasakysiu, kuris stabdė.