Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-01-10

Politikė jėgas atgauna Maskvoje

  
Politikė jėgas atgauna Maskvoje Kazimierą Prunskienę Maskvos reabilitacinėje ligoninėje prižiūri dukra Rasa Vaitkienė.

Garsi Lietuvos politikė Kazimiera Prunskienė po praėjusių metų vasarį patirto insulto stiprina sveikatą Maskvoje. Vienoje geriausių neurologijos klinikų, kuri ypač garsėja ligonių, patyrusių insultą reabilitacija.

Politikės sūnus Vaidotas Prunskus sako, kad mama stiprėja kiekvieną dieną ir matant tokią sparčią pažangą kol kas jos grįžimui į Lietuvą nesiruošiama. „Mama daugiau vaikšto, pradėjo laipioti laiptais. Tiesa, jai reikalinga lazdelė, bet žmonių pagalbos nebereikia“, - žiniasklaidai kalbėjo V. Prunskus.
Teigiama, kad K. Prunskienei taip pat jau lengviau kalbėti – gausėja jos žodynas ir moteriai lengviau bendrauti su medikais bei artimaisiais.
Anot V. Prunskaus, su artimiausiais žmonėmis sveikstanti buvusi „Liaudies partijos“ pirmininkė bendrauja kelis kartus per savaitę, o pokalbių temos – pačios įvairiausios: kartu aptaria šeimos reikalus, artimųjų sveikatą.
 
Pokalbiai kartais pakrypsta apie politiką. „Motina domisi, kas vyksta Lietuvoje. Klausinėjo apie Vyriausybės sudarymą, taip pat - kaip sekasi Lietuvos liaudies partijai. Reabilitacijos kursas labai intensyvus. Nuo ryto iki vakaro – fiziniai užsiėmimai. Vakarais matosi, kad mama būna nuvargusi, todėl stengiamės vengti sudėtingų kalbų“, - teigė iš motinos vadovavimą partijai perėmęs V. Prunskus.
Šeima šiuo metu sprendžia, kada būtų geriausia K. Prunskienei grįžti į namus. Iki šiol artimieji planavo, kad ligonė namo galės sugrįžti iki savo 70-ečio, tačiau dabar šių planų teks atsisakyti, nes manoma, kad spartus reabilitacijos kursas dar gali užsitęsti.
 
Politikė insultą patyrė pernai vasarį. Į Santariškių klinikas Vilniuje politikė buvo paguldyta vasario 26 dieną, o vėliau pervežta į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę.
 
Iki insulto neįtakingai Lietuvos liaudies partijai vadovavusi K. Prunskienė 1990-1991 metais ėjo ministrės pirmininkės pareigas pirmojoje Vyriausybėje po nepriklausomybės atkūrimo. 2004-2008 metais ji buvo Lietuvos žemės ūkio ministrė.
 
 
  

Žymos: Politika, Lietuva, Kazimiera Prunskienė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žurnalistas fermeriui:
– Kaimynai iš jūsų nevagia?
– Nevagia.
– O kodėl prie vištidės padėtas šautuvas?
– Va, todėl ir nevagia...