Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2010-09-07

Premjeras: emigracija neišvengiama

  
Premjeras: emigracija neišvengiama Andrius Kubilius.

Andrius Kubilius sako, jog šiuo metu emigracija, ypač jaunimo, neišvengiama. Tačiau įžvelgia ir teigiamų aspektų – į Lietuvą jie grįš su didele patirtimi ir žiniomis.

mal">„Tokia krizė, kokia palietė Lietuvą, Latviją ir Estiją, sukėlė didelę bedarbystę. Tikrai labai skaudu, kad bedarbystės procentas tarp jaunų arba pirmą kartą ateinančių į darbo rinką žmonių yra žymiai didesnis negu vidurkis.

Mes kai kuriuos įstatymus ir kai kuriuos instrumentus, kaip padėti pirmą sykį ateinantiems į darbo rinką, esame priėmę ir sukūrę, ir jie pradedami įgyvendinti, kad darbdaviai su didesniu entuziazmu ir su tam tikromis lengvatomis priimtų į darbą kaip tik jaunesnius žmones.

Bet visiškai akivaizdu, kad esant tokiai bedarbystei, pakankamai didelė dalis žmonių, ypač jaunų, turinčių jaunatviškos drąsos, tikrai važiuos į užsienį ieškoti ten geresnio gyvenimo. Tai yra turbūt neišvengiama“, – interviu Lietuvos radijo laidai „Ant svarstyklių“ sakė Premjeras.

Tačiau A.Kubilius tvirtina esąs įsitikinęs, kad jauni žmonės, turintys išsilavinimą ir užsienyje įgiję tam tikros kitų šalių patirties, tikrai turės didelių privalumų tolesnėje Lietuvos perspektyvoje, kur moderni, dinamiška, konkurencinga ekonomika kaip tik bus paremta žiniomis.

Kaip pavyzdį jis pateikia „Barclay`s“ banką. Į Vilniuje atidarytą informacinių technologijų centrą, anot Vyriausybės vadovo, šis bankas pasikvietė ir lietuvių, dirbusių ir patirties įgijusių Londone.  

„Yra tokia lietuviška patarlė: nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Gal pabandykime neprarasti vilties ir su tam tikru optimizmu žiūrėti į tą perspektyvą, kad jaunimas tikrai ras sau darbą kurioje nors tinkamoje šalyje, o vėliau grįš su didžiule patirtimi“, – sakė A.Kubilius.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sūnus prašo tėvą:
– Ar galėtum man šiam vakarui paskolinti mašiną?
Tėvas sūnui:
– O tai kam tau tada kojos?
– Viena – stabdžiams spausti, kita – greičio pedalui.