Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   2014-01-16

Premjeras persigalvojo dėl minimumo didinimo

  
Premjeras persigalvojo dėl minimumo didinimo Socialdemokratas Algirdas Butkevičius kol kas apie minimumo didinimą kalba labai mįslingai.

Valdantieji artėjant rinkimams ėmė žarstyti pažadus. Viena populiariausių temų – minimalios mėnesinės algos (MMA) didinimas. Apie tai pirma prabilo Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė ir tokiom kalbom labai supykdė savo kolegas Vyriausybėje. Be to politikė, nesugebėjo paaiškinti, kur valstybė rastų lėšų didinti MMA.

 L. Graužinienė buvo įsitikinusi, kad MMA reikia didinti nedelsiant, nes įvedus eurą, o tai tikėtina bus 2015-aisiais, drastiškai pakils paslaugų ir prekių kainos. Premjerą Algirdą Butkevičių tokios kalbos supykdė, bet neilgam. Anksčiau teigęs, kad pinigų MMA kėlimui nėra, jis persigalvojo.
Vyriausybės vadovas pareiškė sutinkantis, kad reikia didinti MMA reikia ir kažkiek pakelti algas būtų galima jau nuo kitų sausio pirmosios, kai pradės cirkuliuoti euras.
 
Tiesa, premjeras nenurodė nei kiek konkrečiai būtų realu padidinti MMA, nei iš kokių lėšų tai gali būti padaryta. Mat iki šiol buvo kalbėta, jog valstybei pakelti algas būtų per didelė finansinė našta, mat viešajame sektoriuje dirba daugybė žmonių, kuriems mokamas minimumas.
 
Ekonomistai, remdamiesi kitų šalių patirti skaičiuoja, kad kainos gali kilti 1,5-3 proc.
 
  

Žymos: Algirdas Butkevičius, Algos, Loreta Graužinienė, Lietuvos Seimas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sėdi tėtis su Petriuku prie bendro stalo. Petriukas siekdamas šaukštu košės užkabina butelį degtinės. Butelis susvyruoja, bet nenukrinta. Petriukas nusijuokia:
– Matei, tėti, butelis buvo per plauką nuo mirties!
Tėvas pasižiūri į Petriuką ir atsako:
– Tu irgi.