Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-02-23

Premjero kaltinimai: streikuojančius mokytojus sieja įtarini ryšiai su Rusija

  
Premjero kaltinimai: streikuojančius mokytojus sieja įtarini ryšiai su Rusija
© Wikimedia.org
A. Butkevičius apkaltino mokytojus ryšiais su Rusija ir pagrasino atimti mokinių krepšelius.

Šią savaitę mokytojai pradėjo neterminuotą streiką. Pagrindinis pedagogų reikalavimas – didesnės algos, kurios turėtų būtų didinamos nuo šių metų rugsėjo. Mokytojus buriančios profsąjungos taip pat reikalauja, kad būtų atisakyta per krizę įvestų taip vadinamų žirklių, kai už tą patį darbą mokamas skirtingas atlyginimas.

Tai esminis nesutarimas tarp profsąjungų ir Vyriausybės atstovų, nes norint panaikinti šią, anot pedagogų ydingą atlyginimų skaičiavimo metodiką, biudžete reikėtų „surasti“ 18 mln. eurų.
Premjeras Algirdas Butkevičius teigė, kad kol kas su pedagogų profsąjungomis bendro sutarimo surasti nepavyko. Socialdemokratas netgi suskubo grasinti, jog imsis radikalių priemonių, jeigu mokytojai ir toliau nesileis į kalbas ir nebandys kartu surasti kompromiso. Pastarieji grasina streikuoti iki pasieks pergalę.
 
Mokytojus A. Butkevičius pabandė palaužti ištraukęs kaltinimų kortą. Jis pareiškė, kad pedagogų profsąjungos veikiamos Rusijos. Tiesa, tuoj pat pridūrė, kad daugiau detalių atskleisti negali, nes jį riboja Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) surinktai medžiagai taikoma slaptumo žyma.
 
Profsąjungos kategoriškai atmetė tokius kaltinimus ir pareikalavo įvardinti konkrečius „paveiktus“ asmenis bei sumas, kurias Rusija, neva, pervedė Lietuvoje dirbantiems pedagogams ar jų atstovams.
Politologai taip pat netruko išjuokti šį premjero žingsnį.
 
Metus kaltinimus mokytojams, šie pratrūko ir žiniasklaidai atsiuntė ne vieną atvirą laišką. Juose su vaikais dirbantys pedagogai atviravo, jog dirba po keliolika valandų per dieną, bet jų atlygis vos viršija 400 eurų atskaičius mokesčius.
 
 
  

Žymos: Mokytojai, Ryšiai su Rusija, pedagogai. Algirdas Butkevičius

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Jei nori vesti gražią, protingą ir turtingą, vesk tris kartus.