Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com inf.   |   2016-09-13

Premjero perliukas: jį nuversti bandė „pučistinis perversmas“

  
Premjero perliukas: jį nuversti bandė „pučistinis perversmas“ A. Butkevičius nenorėjo įvardinti perversmo organizatorių.

Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius pareiškė, kad žiemą jam atostogaujant Karibuose prieš jį buvo rengiamas „pučistinis“ perversmas. Taip jis teigė „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“, paprašytas paaiškinti, kas vyksta tarp vyriausybės ir prezidentūros.

„Kada aš atostogavau sausio mėnesio pabaigoje, suprantu, kad buvo organizuojamas „pučistinis“ perversmas. Dėl to, kad tam tikri STT darbuotojai mano atostogų metu atsiuntė kvietimą atvykti į STT kaip liudininkui, bet tai buvo ištransliuota...liudininkas vos ne paverstas nusikaltėliu. Po to pasirodė, kad visa tai yra tik burbulas, viskas buvo nutraukta, bet viešoje erdvėje buvo išplatinta labai skaudžiai. Šiuo metu aš Generalinės prokuratūros esu pripažintas kaip nukentėjęs, bet kažkodėl viešoje erdvėje apie tai nekalba. Tikiuosi, kad ta byla pasibaigs sėkmingai, nors yra tiriama labai labai ilgai“, - sakė premjeras.
Pagal apibrėžimą, pučas yra kariuomenės ir kitų ginkluotų valstybės struktūrų bandymas nuversti šalies vadovus. Neseniai Turkijoje įvyko nesėkmingas kariuomenės bandymas nuversti prezidentą. A. Butkevičius negalėjo atskleisti, kas Lietuvoje perversmą organizavo, nes vyksta ikiteisminis tyrimas.
 
Jis taip pat neatskleidė, kaip tame galėjo dalyvauti kariuomenė ir kurie kiti šalies vadovai patyrė grėsmę. Žiemą grįžęs iš atostogų premjeras kaip liudytojas buvo apklaustas ikiteisminiame tyrime dėl galbūt daryto poveikio priimant Vyriausybės nutarimą, naikinantį kurortų apsaugos zonas.
 
Šis Vyriausybės nutarimo pakeitimas galėjo būti naudingas teismo procese dėl Druskininkų centre ant ežero kranto statomo prabangaus gyvenamojo namo, praminto Vijūnėlės dvaru. Prokuratūra buvo pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl galbūt daryto poveikio priimant šį Vyriausybės nutarimą, tačiau ikiteisminis tyrimas nutrauktas, negavus duomenų, kad padarytas nusikaltimas.
 
Prokuratūros sprendime nebesti tyrimo, kurio medžiaga pateko žiniasklaidai, pateikiamos Druskininkų mero Ričardo Malinausko pokalbių išklotinės su Vyriausybės nariais, kanceliarijos darbuotojais. Dėl stenogramų paviešinimo teisėtumo Generalinė prokuratūra pradėjo atskirą tyrimą. Jame ministras pirmininkas A.Butkevičius pripažintas nukentėjusiuoju.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Ant ežero kranto dalininkas tapo peizažą. Turistai (tėvas ir sūnus) kurį laiką stebi jo darbą, paskui tėvas sako:
– Matai, sūneli, kiek vargo, jeigu neturi fotoaparato.