Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2016-09-12

Reikalauja nukabinti dvikalbes gatvių pavadinimų lenteles Vilniuje

  
Reikalauja nukabinti dvikalbes gatvių pavadinimų lenteles Vilniuje R. Šimašius teigia, kad nepaisys reikalavimo ir toliau kabins simbolines lenteles.

Vyriausybės atstovė Vilniaus apskrityje Vilda Vaičiūnienė pateikė Vilniaus miesto savivaldybės administracijai reikalavimą nukabinti lenteles su gatvių pavadinimais užsienio kalbomis. Jei savivaldybė to nepadarys, atstovė žada kreiptis į teismą ir grasina Šalčininkų pavyzdžiu, mat teismas už lentelių pavadinimus lenkų kalba skyrė tūkstantines baudas.

Tačiau Vilniaus meras Remigijus Šimašius tikina, kad jo sumanytos akcijos, kuomet prie lietuviškų gatvių pavadinimų pakabinamos dekoracinės lentelės, yra ne dvikalbis visų gatvės užrašų žymėjimas, o skirtingų bendruomenių ir tautų simbolinis pagerbimas. Tokios lentelės atsirado Vašingtono aikštėje (anglų kalba), Islandijos (islandų kalba), Rusų (rusų kalba) ir Varšuvos (lenkų kalba) gatvėse.
Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje tarnyba pareikalavo pašalinti Valstybinės kalbos įstatymo neatitinkančias gatvių pavadinimų lenteles, kuriose nurodyti teisiškai neįregistruoti gatvių pavadinimai. Be to, tarnyba nusprendė, kad Varšuvos gatvės pavadinimo lentelė valstybine kalba neatitinka dizaino reikalavimų.
 
Savivaldybė turi 10 dienų lentelėms pašalinti arba tarnyba kreipsis į teismą. R. Šimašius savo paskyroje feisbuke pranešė, kad akcija suderinta su Valstybine lietuvių kalbos komisija ir bus tesiama toliau. Be to, meras užsiminė, kad abejoja V. Vaičiūnienės kompetencija vertinti savivaldybės priimamus sprendimus.
 
 
  

Žymos: Lietuva, Remigijus Šimašius

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Godus moka du kartus. Bukas moka tris kartus. Mokesčių mokėtojas moka visada.