Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com/BNS   |   2017-07-17

Rolandą Paksą prislėgė prokurorų įtarimai

  
Rolandą Paksą prislėgė prokurorų įtarimai
© Irmantas Gelūnas/15min/BNS
Europarlamentaro neliečiamybės netekęs R. Paksas kaltinimus vadina politiniu susidorojimu.

Europos Parlamento nariui Rolandui Paksui pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu. Apie tai, kad europarlamentarui, kuriam jau panaikinti teisinė neliečiamybė, pareikšti įtarimai pranešė Generalinė prokuratūra.

Įtariama, kad 2015 metais būdamas partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininku jis pažadėjo ir susitarė priimti 15 tūkst. eurų kyšį.
„Už tai jis, įtariama, pažadėjo paveikti valstybės institucijas, jų valstybės tarnautojus, kad šie teisėtai veiktų vykdydami savo įgaliojimus“, – rašoma prokuratūros išplatintame pranešime spaudai.
 
Šiame tyrime įtarimai anksčiau pateikti dienraščio „Lietuvos rytas“ vadovui Gedvydui Vainauskui ir verslininkui Antanui Zabuliui.
 
Teisėsauga anksčiau skelbė, jog už tariamą kyšį R.Paksas turėjo paveikti statybų inspektorius, kad šie leistų naudoti naują parduotuvę „Norfa“ Prienuose.
 
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) paskelbė įtariamo nusikaltimo schemą. Anot jos, „Norfos“ ir ją stačiusios statybų įmonės atstovas kreipėsi į G. Vainauską, o šis savo ruožtu susisiekė su R.Paksu.
 
Pagal nurodytą schemą, europarlamentaras kreipėsi į Aplinkos ministerijos atstovą, o šis dar per kelis asmenis nurodė išduoti Prienų „Norfos“ statybos užbaigimo aktą. Tuomet Aplinkos ministerijai vadovavo „Tvarkos ir teisingumo“ deleguotas ministras.
 
Įtarimai R. Paksui pateikti po to, kai Europos Parlamentas panaikino jo teisinę neliečiamybę.
Europarlamentaras įtarimus neigia ir tikina, kad prieš jį vykdomas politinis susidorojimas.
 
R.Paksas sako, kad teisėsauga atliko provokacinio pobūdžio operaciją, siekdama diskredituoti jo reputaciją. Politikas yra teigęs, kad esminis jam inkriminuojamas pokalbis įvyko dieną, kai teisėsauga neturėjo sankcijos jį sekti ir klausyti pokalbių.
 
Įtarimus neigia ir G. Vainauskas su A. Zabuliu.
 
A. Zabulis figūruoja kitame ikiteisminio tyrimo epizode. Teisėsauga įtaria, kad G.Vainauskas galėjo pasinaudoti savo poveikiu nutraukti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos tyrimą dėl sukčiavimo stambiu mastu. Prokuratūra tuomet tyrė Lietuvos atsinaujinančios energetikos ir aukštųjų technologijų bendrovės „BOD Group“ Europos Sąjungos paramos įsisavinimą. Vėliau byla nutraukta.
 
 
 
  

Žymos: Lietuvos rytas, Rolandas Paksas, įtarimai, Gedvydas Vainauskas, prokurorai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Du girtuokliai dalyvauja savo sugėrovo laidotuvėse. Vienas sako kitam:
– Tu tik pažiūrėk, Vasia geriau už mus atrodo!
– O tai ko tu nori - jis jau tris dienas negeria!