Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

\"Kauno diena\" ir Tiesa.com inf.   |   2012-05-04

R.Pakso likimą vėl spręs Konstitucinis Teismas?

  
R.Pakso likimą vėl spręs Konstitucinis Teismas? R.Paksui gali būti sutrukdyta tapti Seimo nariu.

Įstatymas, per apkaltą iš prezidento pareigų pašalintam Rolandui Paksui atveriantis kelią į Seimą, perduodamas Konstituciniam Teismui (KT) svarstyti. Tai reiškia, kad R. Pakso dalyvavimui rinkimuose greičiausiai vėl iškils grėsmė, rašo „Kauno diena“.

Seimo socialdemokratas Vytenis Andriukaitis parengė kreipimąsi į KT dėl neseniai parlamentarų priimtos ir prezidentės Dalios Grybauskaitės pasirašytos tokios Seimo rinkimų įstatymo pataisos: "Seimo nariu negali būti renkamas asmuo, kurį Seimas apkaltos proceso tvarka pašalino iš užimamų pareigų ar panaikino jo Seimo nario mandatą, jeigu nuo sprendimo pašalinti iš užimamų pareigų ar panaikinti Seimo nario mandatą įsigaliojimo dienos nepraėjo ketveri metai".
Pagal šį įsigaliojusį įstatymą 2004-aisiais iš prezidento pareigų per apkaltą pašalintas R. Paksas turi formalią galimybę vėl dalyvauti šių metų spalį vyksiančiuos rinkimuose.
 
Tačiau V. Andriukaičio parengtame kreipimesi į KT abejojama, ar priimtosios Seimo rinkimų įstatymo pataisos atitinka galiojančią šalies Konstituciją.

  

Žymos: Rinkimai, Seimas, Rolandas Paksas, Konstitucija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras sėdi prie kompiuterio ir žaidžia. Prieina žmona:

– Mielasis, leisk ir man pažaisti...

Vyras:

– Turėk sąžinės, brangioji. Ar nors kartą aš tavęs prašiau skuduro, kai tu plovei grindis?