Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-09-01

Rugsėjo 1-oji Lietuvoje: šventė su draudimais

  
Rugsėjo 1-oji Lietuvoje: šventė su draudimais
© Pixabay.com
Rugsėjo pirmąją mokiniai ir mokytojai pradeda mokslo metus.
Nemažai žmonių šią dieną vis daugiau žmonių švenčia ne namuose, o kavinėse ir restoranuose.

Šiandien Lietuvoje – šventė – rugsėjo 1-oji. Tai diena, kai visoje šalyje oficialiai prasideda mokslo metai. Gėlėmis nešini vaikai traukia į mokyklas, darželius.

Šiemet mokyklų duris pravėrė 30 tūkst. pirmokų, tai keliais šimtais daugiau nei pernai. 
Šventinę dieną galioja ir tam tikri draudimai. Vienas jų – jau beveik dešimtmetį. Rugsėjo pirmąją preklybos vietose draudžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais. Tiesa, toks draudimas galioja tik prekybininkams. Įvedus šį draudimą buvo tikimasi, kad alkoholio pažeisdami įstatymą negalės įsigyti nepilnamečiai.
 
Iš pradžių šis draudimas sulaukė nemažai kritikos, tačiau dabar, anot prekybininkų, pirkėjai jau prisitaikė. Jie alkoholiniais gėrimais pasirūpina iš anksto.
 
Kaip portalui delfi.lt sakė kalbininkų prekybos tinklų atstovai, alkoholio pardavimai taip pat greičiausiai išaugs ateinantį penktadienį ir savaitgalį.
 
Be to nemažai žmonių šią dieną vis daugiau žmonių švenčia ne namuose, o kavinėse ir restoranuose, tad ir alkoholio parduotuvėse pirkti didelės būtinybės nėra.
 
Nuo rytojaus, tai yra rugsėjo 2-osios dienos prekybos tinklai „Rimi Lietuva“, „Maxima“ ir bendrovei „Palink“ priklausančiose „Iki“ parduotuvėse perkant alkoholinius gėrimus visiems pirkėjams reiks rodyti asmens tapatybę liudijantį dokumentą, kuriame bus nurodyta žmogaus gimimo data.
 
Teigiama, kad dokumentus reiks rodyti visiems, net ir vyresnio, senyvo amžiaus žmonėms. Priesingu atveju, alkoholinių gėrimų minėtose prekybos vietose įsigyti nebus galima.
 
 
  

Žymos: Alkoholis, Mokykla, mokiniai, draudimai, mokslo metai, Rugsėjo 1, gėlės

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Siaubas, kaip karšta jūsų kontoroje! Gal atidarykite ką nors...
– Gera mintis! Alaus ar konjako?