Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, alfa.lt, BNS   |   2019-07-06

Rusija antrus metus iš eilės uždraudė „Misijos Sibiras“ dalyviams vykti į Krasnojarską

  
Rusija antrus metus iš eilės uždraudė „Misijos Sibiras“ dalyviams vykti į Krasnojarską
© facebook nuotrauka

Rusija antrus metus iš eilės uždraudė pilietinės iniciatyvos „Misija Sibiras“ dalyviams vykti į Krasnojarską tvarkyti tremtinių ir politinių kalinių kapų.

„Šiandien paaiškėjo, kad atsisakyta išduoti vizas. Ta pati situacija, kaip ir pernai“, – BNS penktadienį sakė projekto vadovė Aistė Eidukaitytė.
Jos teigimu, Rusijos diplomatai oficialiai atsisakymo priežasties nenurodė, tačiau leido suprasti, kad lietuviai vėl neįleidžiami dėl rusams nesudaromų tinkamų sąlygų tvarkyti savo memorialines vietas Lietuvoje.
 
„Misijos Sibiras“ dalyviai, kaip ir pernai, vyks į Kazachstaną, kur ieškos lietuvių kapų, sieks susitikti su tebegyvenančiais tautiečiais ar jų palikuonimis, aplankys apleistus sovietų lagerius ir paliks ten atminimo ženklus. „Veiklos tikrai yra ir projekto misiją stengiamės įgyvendinti sklandžiai“, – tvirtino A. Eidukaitytė.
 
Dešimt dienų truksianti ekspedicija prasidės liepos 17 dieną. Projektas „Misija Sibiras“ vykdomas nuo 2006 metų. Per šį laikotarpį lietuvių tremties ir įkalinimo vietas Sibire – Rusijoje, Kazachstane ir Tadžikistane – aplankiusios jaunimo ekspedicijos sutvarkė daugiau kaip pusantro šimto kapinių.
 
Sovietinės okupacijos metu iš Lietuvos į tremtį ir lagerius ištremta apie 280 tūkst. žmonių.
  

Žymos: Rusija, Misija Sibiras, Vladimiras Putinas, tremtis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Koks skirtumas tarp dramblio ir blusos? Tas, kad drambliai gali turėti blusų, o blusos turėti dramblių ne.