Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   delfi.lt   |   2014-09-08

Rusija nori bausti išvengusius sovietų armijos

  
Rusija nori bausti išvengusius sovietų armijos Netarnavę sovietų armijoje raginami nevykti į Rusiją ir kitas valstybes, nepriklausančias ES ir NATO

Rusai pradėjo atsisakiusiųjų tarnauti sovietinėje armijoje gaudynes. Lietuvos Generalinė prokuratūra gavo oficialų užklausimą, kuriuo prašoma suteikti informacijos apie asmenį, atsisakiusį tarnauti sovietinėje armijoje. Prokurorai tokį prašymą atmetė ir informacijos neteiks, pranešė portalas Delfi.lt. Daugiau detalių žiniasklaidai sužinoti nepavyko.

 Prokuratūra perspėjo, kad Rusija bando atgaivinti baudžiamąjį procesą, kuriuo siekiama nubausti lietuvius, įvairiais būdais išvengė karinės tarnybos. Tokių jaunuolių ypač padaugėjo po 1990-ųjų kovo 11-osios, kai Lietuva paskelbė nepriklausomybę.
Valstybės saugumo departamentas perspėjo Lietuvos piliečius, kurie 1990-1991 metais atsisakė tarnauti sovietinėje armijoje vengti kelionių ne į Europos Sąjungos (ES) ir ne NATO šalis. Mat vykstant į trečiąsias šalis gali kilti grėsmė jų saugumui ir laisvei. Skaičiuojama, kad išvengusių karinės tarnybos svetimoje armijoje, gali būti apie tūkstantį.
 
Politikai mano, kad tokie Rusijos veiksmai byloja apie keršto troškimą. Noras suvesti senas sąskaitas rusams galėjo kilti irdėl to, kad Lietuva pastaruoju metu sėkmingai narplioja Sausio 13-osios bylą.
 
  

Žymos: Rusija, Karas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sūnus prašo tėvą:
– Ar galėtum man šiam vakarui paskolinti mašiną?
Tėvas sūnui:
– O tai kam tau tada kojos?
– Viena – stabdžiams spausti, kita – greičio pedalui.