Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, DELFI.lt, BNS   |   2019-06-15

Rusija perspėjo Latviją nenugriauti paminklo sovietų kariams

  
Rusija perspėjo Latviją nenugriauti paminklo sovietų kariams
© facebook nuotrauka

Latvijos parlamento iniciatyva nugriauti Rygoje esantį paminklą Raudonosios armijos kariams prieštarauja susitarimui su Maskva dėl karo veteranų socialinės apsaugos, penktadienį perspėjo Rusijos užsienio reikalų ministerija.

ipiame dėmesį, kad šio dokumento 13-asis straipsnis įpareigoja Latvijos pusę „užtikrinti memorialinių statinių priežiūrą, gerą būklę ir išlikimą“, – sakoma URM tinklalapyje paskelbtame pranešime.

Ministerijos atstovas Artiomas Kožinas paragino Latvijos įstatymų leidėjus atsižvelgti į „reikšmingos Latvijos gyventojų dalies, pasisakančios prieš paminklo Rygoje nugriovimą, nuomonę“.

Latvijoje internetinė peticija, kuria siūloma išmontuoti minėta paminklą sovietiniams „kariams išvaduotojams“, buvo pasirašyta daugiau kaip 10 tūkst. piliečių, todėl ketvirtadienį dauguma Saeimos deputatų nubalsavo, kad šis klausimas būtų perduotas svarstyti Užsienio reikalų ir Švietimo, mokslo ir kultūros komitetams.

Baltijos šalys argumentuoja, kad Raudonosios armijos puolimas 1944–1945 metais, per kurį iš regiono buvo išstumtos nacių pajėgos, žymėjo atnaujintos Sovietų Sąjungos okupacijos pradžią.
  

Žymos: Rusija, Latvija, sovietai, paminklas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Stovi žolės prisirūkęs narkomanas prieš veidrodį ir stebisi:
– Ir ten aš... Ir čia aš...
Tuo metu pasigirsta durų skambutis.
– Kas ten?
– Aš!
– Va, ir ten aš...