Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-05-17

Šalies muzikantų elitas sukilo prieš valdžios draudimus

  
Šalies muzikantų elitas sukilo prieš valdžios draudimus
© Julius Kalinskas/15min/BN
Dainininkas Marijonas Mikutavičius (deš.)„dėkojo“ valdžiai, atvedusiai jį doros kelią.
Dainininko Marijono Mikutavičiaus kalboje netrūko ironijos ir pašaipos.

Iš internetinės erdvės kova su valdžia persikėlė į gatves. Šią savaitę Vilniuje prie Seimo rūmų vyko taikus koncertas „Laisvė rokenrolui“, kurio metu garsūs šalyje žmonės kvietė išsakyti savo nepasitenkinimą valdančiąja dauguma visus norinčius.

„Rokas nugriovė ne vieną valdžią, nugriaus ir šitą“, – kviesdamas garsiai išsakyti nepasitenkinimą dėl politikų chaotiškai priiminėjamų įstatymų pataisų prieš savaitę pagrasino dainininkas Saulius Urbonavičius.
Taikų koncertą sostinės centre suorganizavo būsimais draudimais nepatenkinti muzikantais, įvairių festivalių ir renginių organizatoriai bei jiems prijaučiantys. Susirinkusiųjų teigimu, valdantiieji stoję į kovą su alkoholiu ir užsimoję įvesti įvairiausius draudimus Lietuvoje nužudys demokratiją ir žmogaus pasirinkimo laisvę.
 
Taip grupėsx „Bix“ lyderis ir jam pritariantys reagavo į Vyriausybės palaimintas prieštaringai vertinamas alkoholio vartojimo mažinimo priemones, kurios netrukus turėtų būti svarstomos Seime. Vienas siūlymų numatė, kad masiniuose renginiuose nebūtų galima prekiauti net alumi. Kilus renginių organizatorių pasipiktinimui, valdžia kiek atsitraukė ir pasiūlė kompromisą, kad mokamiems renginiams toks draudimas nebūtų taikomas.
 
Pasirinkimo laisvė
 
Susirinkusieji teigė labiausiai pasipiktinę ne pačiais draudimais, kurie yra nelogiški, o tai, kad valdžia tarsi buldozeriu stumia savo politiką ir nesitaria su piliečiais, verslininkais ir negirdi skirtingų nuomonių ir kėsinasi į pasirinkimo laisvę.
 
Vienas daugiausiai susirinkusiųjų palaikymo sulaukusių kalbėtojų buvo dainininkas Marijonas Mikutavičius. Jo kalboje netrūko ironijos.
 
„Esu labai dėkingas šiai valdžiai, kad ji atėjo ir parodė man šviesą tunelio gale. Supratau, kaip mane blogai auklėjo tėvai, blogai auklėjo močiutė. Supratau, kokie niekšingi mano draugai. Supratau, kokia buvo sumauta mano mokykla, nes tik atėjus šiai valdžiai aš atradau tiesą ir gėrį. Iš linksmo žmogaus tampu liūdnas ir susimąstęs, kaip Aurelijus Veryga ar Agnė Širinskienė. Iš gyvenimo mėtomo piliečio tampu rūstus ir niūrus, kamuojamas kepenų cirozės. Iš tokio linksmo pasaulio mano gyvenimas pasidarė tamsus, geraširdiškai sumautas. Ir labai dėkoju už tai mūsų naujai valdžiai! Dėkoju, kad atvedėte mane šiuo keliu – į alkoholį daugiau nežiūriu nei į kairę, nei į dešinę“, – ironiškai kalbėjo M. Mikutavičius, kurį citavo ir portalas delfi.lt.
Tarp susirinkusiųjų daug parlamentarų nebuvo, tačiau ant scenos lipo pasisakyti pagrindinių šalies partijų lyderiai: liberalas Remigijus Šimašius, konservatorius Gabrielius Landsbergis, naujai išrinkstas socdemų vedlys Gintautas Paluckas. Tiesa, daugiausiai pykčio susilaukė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Jo kiekvienas sakinys buvo palydimas nepasitenkinimo šūksniais ir baubimu.
 
 
 
 
 
  

Žymos: Marijonas Mikutavičius, valstiečiai, Laisvė rokenrolui, mes ne ligoniai, alkoholio draudimas, Aurelijus Veryga, Bix

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Bėga du šunys per dykumą. Vienas sako:
– Jei nerasiu kampo, apsišlapinsiu!