Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2010-08-11

Šalyje trūksta kvalifikuotų statybininkų

  
 Šalyje trūksta kvalifikuotų statybininkų

Statybų bendrovės, sunkmečiu atleidusios dalį darbuotojų, dabar skundžiasi negalinčios rasti kvalifikuotų darbininkų. Darbo biržose - apstu darbdavių pasiūlymų įvairios kvalifikacijos statybininkams, tačiau norinčių ir sugebančių dirbti specialistų surasti sunku, rašo „Verslo žinios“.

mal">Statybų įmonių atstovų teigimu, spraga darbo rinkoje atsivėrė per praėjusius metus, kai daugelis statybose darbo netekusių specialistų išvyko uždarbiauti į užsienį. Lietuvoje susiklostė paradoksali padėtis: darbo biržų sąrašuose gausu bedarbių statybininkų, bet dirbti jie nesiveržia. Darbdaviai kritikuoja dabartinę pašalpų sistemą ir neabejoja, kad nemažai oficialių "bedarbių" darbuojasi nelegaliai.


Pasak Nerilės Naprienės, bendrovės "YIT Kausta" personalo vadovės, geriausiems specialistams išvykus į užsienį, Lietuvoje nebėra iš ko rinktis. Lietuvos darbo biržos duomenimis, statybų įmonėms labiausiai dabar trūksta betonuotojų, jų poreikį padidino ir atnaujinti darbai Ignalinos atominės elektrinės statybvietėse. Dviejuose objektuose - radioaktyviųjų atliekų tvarkymo ir saugojimo komplekse bei branduolinio kuro saugykloje - dirbanti UAB "Vėtrūna" ketina priimti per 400 darbininkų.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Jei sultinys būtų buvęs toks šiltas kaip vynas, vynas - toks senas kaip višta, višta - tokia riebi kaip padavėja, padavėja - tokia plona kaip mano piniginė, o piniginė - tokia pilna kaip kavinė, tai būtų buvę puikūs pietūs...