Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-11-24

Seimas atėmė iš V. Landsbergio laisvės premiją

  
Seimas atėmė iš V. Landsbergio laisvės premiją
© Flickr.com
„Gaila Seimo“, - komentuodamas tokį Seimo sprendimą naujienų agentūrai BNS sakė V. Landsbergis.

Seimo nariai nusprendė, kad Vytautas Landsbergis, pirmasis oficialus šalies vadovas po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo, nevertas Laisvės premijos. „Gaila Seimo“, - komentuodamas tokį Seimo sprendimą naujienų agentūrai BNS sakė V. Landsbergis.

Šiemet Laisvės premija galėjo būti skirta V. Landsbergiui arba kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui.
Už nutarimą dėl premijos skyrimo konservatoriui V. Landsbergiui balsavo 53 Seimo nariai, 13 buvo prieš, o susilaikė net 48 parlamentarai. Už laisvės premijos skyrimą V. Landsbergiui buvo konservatoriai, liberalai, didžioji dalis „Tvarkos ir teisingumo“ partijos narių, darbiečiai susilaikė.
 
V. Landsbergio šalininkai įsitikinę, kad tai socialdemokratų keršto planas, prie kurio vykdymo prisidėjo ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija. Iš valdžioje esančiųjų išsiskyrė tik socdemas Gediminas Kirkilas, kuris balsavo už premijos įteikimą V. Landsbergiui.
 
Iš karto po balsavimo buvo nuspręsta šiemet niekam neskirti šios premijos, tačiau vėliau parlamentarai apsigalvojo ir Seimo Laisvės premijų komisijai pavedė iš naujo svarstyti kandidatūras. Galiausiai vis dėl paaiškėjo, kad premija nebus teikiama niekam, nes pagal galiojantį teisės aktą, Laisvės premija turėjo būti įteikta iki lapkričio 23 dienos. Vėliau nebus teisinio pagrindo.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Laiškas iš stovyklos: „Mielieji tėveliai, gyvenu gerai. Vakar pas mus stovykloje vyko bokso varžybos. Dantų šepetėlį, pastą ir kitus nereikalingus daiktus siunčiu namo.“