Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2012-06-21

Seimas naikina kliūtis naujai atominei elektrinei Visagine

  
Seimas naikina kliūtis naujai atominei elektrinei Visagine Socialdemokratai sako, kad Visagine bus naudojamos pasenusios technologijos.

Ketvirtadienį Seimas pritarė Atominės elektrinės įstatymo pakeitimams, kurie naikina kliūtis Visagino atominės elektrinės statyboms bei koncesijos sutarties su strateginiu investuotoju „Hitachi“ iš Japonijos pasirašymui.

Dėl įstatymo pakeitimo buvo balsuojama vardiniu balsavimu – parlamentarai savo valią reiškė balsavimo kortelėse. Balsavimas truko pusvalandį, tada Seimo pirmininkė Irena Degutienė paskelbė, kaip balsavo kiekvienas Seimo narys. Suskaičiavus balsus paiškėjo, kad iš 74 balsavusių įstatymo pakeitimams pritarė 70 parlamentarų. Vardinės kortelės balsavimui nebuvo naudojamos nuo 1993 metų.
Prieš įstatymo pakeitimus pasisakė Kęstutis Glaveckas ir Laimontas Dinius, o susilaikė Dalia Kuodytė ir Arūnė Stirblytė. Socialdemokratai balsavime nedalyvavo. Pastarųjų atstovai ketina kreiptis į Etikos komisija, nes jiems kilo klausimų, ar vardinis balsavimas vyko pagal Seimo statutą.
 
Balsavimą ir pasisakymus prieš jį lydėjo pritariantys bei smerkiantys plenrainių posėdžių salėje susirinkusiųjų šūkiai. Salėje buvo ir atominės elektrinės šalininkų, ir priešininkų. Audringiausiai į pasisakymus reagavo naujos elektrinės oponentai. Juos teko tramdyti ir Seimo pirmininkei I.Degutienei.
 
 
  

Žymos: Seimas, Atominė elektrinė, Visaginas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vaikystėje aš labai bijojau tamsos.
Dabar, kai ateina sąskaitos už elektrą, aš labiau bijau šviesos.