Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-06-28

Seimo užmojis: šeima = santuoka

  
Seimo užmojis: šeima = santuoka
© Flickr.com
Naujoji pataisa pablogins ne santuokoje gyvenančių ar vienišų tėvų padėtį.
Konservatorius Rimantas Dagys smerkė gyvenančius ne santuokoje ir kaltino juos dėl demografinių Lietuvos problemų.

Seimas užsimojo įteisinti Konstitucijos pataisą, kuri apibrėžia, kad šeima – tai pirmiausia santuoka. Jeigu ši pataisa bus priimta, tai reikš, kad vyras ir moteris, kurie gyvena kartu ir augina vaikus, Lietuvoje nebus laikomi šeima.

Tiesa, šeima dar bus nustatoma ir remiantis giminystės arba kraujo ryšiu. Tačiau anot teisės specialistų, naujoji pataisa gali ženkliai pabloginti ne santuokoje gyvenančių ar išsiskyrusių vienišų tėvų padėtį.
Pirmąjame balsavime už naują pataisą balsavo 74 seimo nariai (daugiausiai konservatoriai ir lenkų rinkimų akcijos nariai), prieš – 19 (daugiausiai darbiečiai ir liberalai), susilaikė 20 parlamentarų.
 
Pataisai nepritarianti liberalė Dalia Kuodytė posėdyje ragino kolegas pažvelgti realybei į akis ir nepritarti diskriminacinei nuostatai. „Tai yra 21 amžiaus visuomenė, kurioje tradicinė šeima įgauna kitas formas. Manyti, kad tokia Konstitucijos pataisa kažką sureguliuosime ir priversime elgtis kitaip, yra nesusipratimas“, - sakė liberalė, kurią citavo portalas delfi.lt.
 
Tuo tarpu konservatorius Rimantas Dagys smerkė gyvenančius ne santuokoje ir kaltino juos dėl demografinių Lietuvos problemų.
 
Antrasis balsavimas bus rengiamas mažiausiai po trijų mėnesių. Konstitucijos pataisa bus priimta, jeigu už ją balsuos ne mažiau kaip du trečdaliai, o tai yra 94 parlamentarai. Šią pataisą dar turės pasirašyti prezidentė Dalia Grybauskaitė.
 
 
  

Žymos: Santuoka, Šeima, Seimo nariai, Balsavimas, Konstitucija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sėdi tėtis su Petriuku prie bendro stalo. Petriukas siekdamas šaukštu košės užkabina butelį degtinės. Butelis susvyruoja, bet nenukrinta. Petriukas nusijuokia:
– Matei, tėti, butelis buvo per plauką nuo mirties!
Tėvas pasižiūri į Petriuką ir atsako:
– Tu irgi.