Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   LNK   |   2014-09-16

Šių dienų naujovės neaplenkė ir Bažnyčios

  
Šių dienų naujovės neaplenkė ir Bažnyčios Kortelių skaitytuvus turi viena lankomiausių Vilniaus vietų – Vilniaus arkikatedra bazilika.

Bažnyčia neatsilieka nuo naujovių bei siekia tikintiesiems sudaryti patogesnes sąlygas aukoti. Kaip pranešė LNK žinios, kai kuriose sostinės šventovėse tikintiesiems siūloma aukoti nebūtinai grynais pinigais įdedant juos į aukų dėžutes ar šv. Mišių metu, bet ir banko kortelėmis.

 Kortelių skaitytuvus turi viena lankomiausių Vilniaus vietų – Vilniaus arkikatedra bazilika. Tokiu būdu aukoti raginama ir sostinės Šv. Trejybės bažnyčioje, kuri priklauso Bazilijonų vienuolynui. Pasak šios bažnyčios atstovų, bažnyčią reikia remontuoti, tačiau valstybės skirtų pinigų tam neužtenka, parapija nėra didelė, tad nuolat reikia galvoti, kaip surinkti daugiau aukų.
Švč. Trejybės bažnyčiai Kultūros paveldo departamentas stogo remontui praėjusiais metais skyrė 300 tūkst. litų, tačiau tokia suma yra per pusę mažesnė nei kainuotų darbai. Visam ansambliui atrestauruoti reikia dar gerokai didesnės sumos nei 600 tūkst. Lt. Skaičiuojama, kad darbai kainuotų 12 mln. Lt. Taigi siekiant surinkti daugiau aukų tikintiesiems ir leista aukoti ir banko kortelėmis.
 
Bažnyčios klebonas pripažino, kad iš pradžių daug aukų tokiu būdu nesurinkdavo, tačiau laikui bėgant tikintieji naujovę pripažino ir įvertino patogumą. Dabar žmonės aukoja ir po keliasdešimt, ir po šimtą litų.
Bažnyčios vadovybė dėl aukų kortelėmis kol kas nusiteikusi skeptiškai.
 
  

Žymos: Religija, Bažnyčia, Finansai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Anglijos karalius pašaukia lietuvį, anglą, rusą ir sako:
– Atsineškit po savo geriausią ginklą.
Lietuvis atsineša pistoletą, anglas automatą, o ruso kaip nėra, taip nėra. Anglijos karalius sako:
– Dabar susikiškit ginklus į užpakalį.