Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2010-10-26

Siūlo nepersukinėti laikrodžių

  
Siūlo nepersukinėti laikrodžių

Seimo narių grupė siūlo Vyriausybei nebekeisti laiko, t.y. suvienodinti žiemos ir vasaros laiką, paliekant esamą. Tokį rezoliucijos projektą jie įregistravo Seimo posėdžių sekretoriate.

Seimo nariai pažymi, kad „nors laikas dukart per metus keičiamas atsižvelgiant į Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą dėl vasaros laiko susitarimų, bet realių skaičiavimų ar tyrimų, įrodančių, jog keičiant laiką yra gaunama ekonominė nauda, nėra“.
Projektą teikiantys politikai pastebi, kad nuolatinis vasaros laiko keitimas į žiemos laiką, medikų teigimu, daro žalą šalies gyventojų sveikatai, didėja depresinių susirgimų bei savižudybių skaičius.
 
Pasak rezoliucijos projekto autorių, keičiant vasaros laiką į žiemos laiką pailgėja tamsusis paros metas, dėl to, policijos duomenimis, padidėja nusikalstamumas bei nelaimingų atsitikimų kelyje skaičius.
Rezoliucijos projektą teikia Seimo nariai Valentinas Mazuronis, Petras Gražulis, Vytautas Galvonas, Andrius Mazuronis, Loreta Graužinienė, Julius Veselka, Stanislovas Giedraitis.
 
Mūsų šalyje vasaros laikas Vyriausybės nutarimu nuo 2003-iųjų kasmet įvedamas paskutinį kovo sekmadienį ir atšaukiamas paskutinį spalio sekmadienį. Toks nutarimas buvo priimtas atsižvelgus į Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sudūžta lėktuvas. Tyrimų specialistai randa juodą dėžę. Perklauso. Paskutiniai įrašyti žodžiai, piloto balsas:
– Žiūrėkit kaip moku...