Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Darius Butkevičius   |   2012-07-16

Skaitytojo laiškas: Londono lietuviai atvykusiems tautiečiams siūlo parodyti tikrąjį Londoną

  
Skaitytojo laiškas: Londono lietuviai atvykusiems tautiečiams siūlo parodyti tikrąjį Londoną Londono lietuviai Olimpiados svečiams tiesia pagalbos ranką

Visai netrukus Olimpinės Žaidynės atkeliaus į Londoną. Didelė, įspūdinga sporto šventė užpildys sporto aikštes ir stadionus, draugiški pagalbininkų veidai ir besišypsantys policininkai bus visada pasiruošę pagelbėti.

 Bet ką darys Londone gyvenantys ir dirbantys? Daugumai ši sporto šventė prabėgs pro šalį, nebus laiko nueiti ir palaikyti Lietuvos atletų, reikės valyti viešbučių kambarius, prižiūrėti svetimus vaikus, gaminti sumuštinius ir atlikti begalę kitų darbų. Taigi, brangieji tautiečiai, besiruošiantys atvykti į Žaidynes, ką bedarytumėte, kur benueitumėte, visur rasit jūsų tautiečio pėdsakus, galbūt nežymius, bet tikrai nepakeičiamus.
O mums, čia gyvenantiems, tikrai nereikia būti droviais ir pamačius savo tautiečius apsimesti, kad mes ne lietuviai. Žinant anglišką (ne)tvarką galbūt jiems prireiks mūsų pagalbos, galbūt jie pasiklys metro, arba išsinuomavę „Boriso” dviračius nuklys į ne visada svetingus Hackney rajonus.
 
Tiems, kurie atvyks į Londoną pirmą kartą, būtina pamatyti, kad Londonas tai ne tik Big Benas ir Buckinhamo rūmai. Tai ir Karibų Brixtonas, jaunųjų meninkų ir Bangladešo emigrantų maišalynė Brick Lane, o ką ir kalbėti apie išskirtinių asmenybių mėgstamą turgų/rajoną „Camden Towne” ir dar daugelį kitų vietovių viename ir tame pačiame mieste.
 
Reikia tikėtis, kad po apsilankymo čia, mūsų tautiečiai negalvos apie mus, kaip apie pabėgelius, lengvo gyvenimo siekėjus, pamatys, kad mes esame neatsiejama šio miesto dalis. Taigi, mieli tautiečiai, atvyksiantys palaikyti mūsų sportininkų, nesidrovėkite prašyti mūsų pagalbos, mes jums galime parodyti tikrąją miesto sielą.
 
  

Žymos: Londonas, Olimpiada, Turizmas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyriausiasis gydytojas klausia uždususio paciento:
– Todėl, kad seselė pasakė: „Prašau be panikos! Apendicito operacija pati lengviausia…“
– Na ir kas? Tai tiesa.
– Taip, taip. Bet ji pasakė ne man, o tam jaunam chirurgui su skalpeliu!