Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Vilis Normanas   |   2010-05-08

Skelbia karą smurtui šeimoje

  
Skelbia karą smurtui šeimoje

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė specialų įstatymo projektą kovai su smurtu šeimoje. Jame numatyta, kad smurtautojui gali būti liepta išsikraustyti iš namų arba uždrausta bendrauti su nukentėjusiuoju.

os nuo smurto privačioje erdvėje įstatymo projekte numatyta, kad smurtu būtų laikomas „prieš fizinio asmens valią daromas tyčinis fizinis, psichinis, seksualinis ar kitas poveikis, kai tas asmuo patiria žalą“.

Šis dokumentas reglamentuotų situacijas, kai smurtauja artimas giminaitis, sutuoktinis, globėjas, buvęs sutuoktinis ar kitas kartu gyvenantis, bendrą namų ūkį turintis asmuo.

Ne paslaptis, kad Lietuvoje iki šiol šeimose smurtaujantys asmenys retai sulaukdavo bausmių, todėl specialaus įstatymo projekto rengėjai pasistengė ištaisyti šią klaidą. Smurtautojams projekte numatytos dvi pagrindinės poveikio priemonės – oficialus įspėjimas ir įpareigojimas laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos, nesiartinti, nebendrauti ir neieškoti ryšių su nukentėjusiu asmeniu.

Iki šiol be nukentėjusiojo skundo policija praktiškai negalėdavo įsikišti į privačioje erdvėje įvykusius smurto aktus, todėl naujasis įstatymo projektas buvo būtinas. Jis leis ne tik griežčiau bausti smurtautojus, bet ir apsaugos nuo smurto nukentėjusius asmenis.

Savivaldybė, iš policijos gavusi informaciją apie taikomą įpareigojimą smurtautojui, tą pačią darbo dieną privalėtų susisiekti su nukentėjusiu asmeniu ir informuoti jį, kur ir kokios paslaugos ar kita pagalba gali būti suteikta.

Jeigu įstatymas bus priimtas, neabejojama, kad tai bus svarbus žingsnis į priekį kovoje su smurtu.

 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Tam, kad naujo Radži albumo žmonės neišmestų vos jį perklausę, rinkodaros specialistai ant jo užlipdė autobusų grafikus ir 2013 metų kalendorių. O tam, kad padidinti pardavimus, jį įrašė į CD-RW diskus.
*****