Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-08-14

Statybininkams Lietuvoje – aukso amžius

  
Statybininkams Lietuvoje – aukso amžius
© Marijos Kisieliūtės/Realisbeautiful nuotr.
Statybininkams Lietuvoje sekasi geriau nei pernai.
Beveik penktadalis visų iki šiol pradėtų darbų – gyvenamųjų namų statybos

Šiemet Lietuvoje statybų kompanijos turėjo kur kas daugiau darbo nei pernai, o jų atliktų darbų vertė taip pat išaugo ir per pirmą pusmetį siekė beveik milijardą eurų, daugiau sumokėta ir už darbus užsienyje.

Lietuvos statistikos departamento duomenys rodo, kad per purmąjį pusmetį statybos darbų šalyje atlikta už 989,2 mln. eurų, o tai – 6,7 proc. daugiau nei 2016-ųjų sausio-birželio mėnesiais.
Beveik penktadalis (19 proc) visų iki šiol pradėtų darbų – gyvenamųjų namų statybos, kurios įvertintos 118,7 mln. eurų, likusią dalį sudaro inžinerinių statinių ir negyvenamųjų pastatų statybos.
 
Per pirmąjį pusmetį didėjo ir Lietuvos statybų kompanijų darbų apimtys užsienyje, ten lietuviai darbų šiemet atliko už 117,4 mln. eurų, arba 0,1 proc. daugiau nei pirmąjį 2016-ųjų pusmetį.
 
Darbo užmokestis statybų sektoriuje yra vienas iš didžiausių Lietuvoje: praėjusių metų pabaigoje „Verslo žinių“ atlikto tyrimo metu paaiškėjo, jog didžiausiose šalies kompanijose „į rankas“ vidutiniškai mokama 920-1540 eurų. 
 
Tačiau šis rodiklis gali klaidinti, mat statybų sektoriuje klesti šešėlis: manoma, jog oficialus atlyginimas yra kur kas mažesnis nei gaunami realūs pinigai. Į statistiką taip pat neįtraukiami individualia veikla besiverčiantys statybininkai.
  

Žymos: Statybos, Statybininkai, darbas statybose, statybos lietuvoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras sėdi prie kompiuterio ir žaidžia. Prieina žmona:

– Mielasis, leisk ir man pažaisti...

Vyras:

– Turėk sąžinės, brangioji. Ar nors kartą aš tavęs prašiau skuduro, kai tu plovei grindis?