Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

BNS ir Tiesa.com inf.   |   2017-07-04

Stringanti urėdijų reforma neišleidžia Seimo narių atostogų

  
Stringanti urėdijų reforma neišleidžia Seimo narių atostogų Vyriausybė dar nėra užsitikrinusi balsų Seime šiai reformai priimti.

Seimas antradienį dar kartą pratęsė parlamento pavasario sesiją. Parlamentarai nutarė dirbti iki liepos 13 dienos.

Pristatydamas siūlymą pratęsti sesiją Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigė, kad tai reikia padaryti, nes dėl vilkinamų procedūrų tik kitą savaitę būtų galima balsuoti dėl Miškų įstatymo pakeitimo, tai yra vadinamosios urėdijų reformos.
Praėjusią savaitę parlamentarai buvo priėmę sprendimą sesiją pratęsti iki liepos 7-osios, tačiau dėl procedūrinių pažeidimų Kaimo reikalų komitetui reikia persvarstyti pasiūlymus Miškų įstatymui. Be šio komiteto išvados savosios negali pateikti Aplinkos apsaugos komitetas, o be šio išvados įstatymo projekto negali svarstyti Seimas.
 
Kai kuriems Seimo nariams priekaištaujant dėl pratęsiamos sesijos Seimo pirmininkas priminė, kad iš 24 pavasario sesijų 20 buvo pratęstos.
 
Pagal Aplinkos ministerijos siūlomą pertvarką, visus valstybinius miškus Lietuvoje valdytų valstybės įmonė „Lietuvos valstybiniai miškai“, ji būtų įsteigta, sujungus dabartines 42 miškų urėdijas, Valstybinį miškotvarkos institutą ir Generalinę miškų urėdiją.
 
Vyriausybė tikina, kad tokiu būdu kasmet būtų sutaupyta 10 mln. eurų įmonės lėšų ir iki 3 mln. eurų – valstybės biudžeto pinigų. Kritikai sako, kad reforma kelia grėsmę smulkiajam verslui regionuose. Beje, Vyriausybei dar nėra pavykę Seime užsitikrinti balsų šiai reformai.
 
Miškininkai dėl siūlomos reformos surengė įspėjamąjį streiką.
 
Pagal Konstituciją, Seimo pavasario sesija prasideda kovo 10 dieną ir baigiasi birželio 30 dieną.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Mano geriausias draugas Petras trečiadienį nuviliojo mano žmoną.

– Nuo kada Petras yra geriausias tavo draugas?

– Nuo trečiadienio.