Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, urm   |   2019-09-20

Su Vokietijos atstovais aptarti dvišaliai santykiai ir Baltijos regiono saugumo klausimai

  
Su Vokietijos atstovais aptarti dvišaliai santykiai ir Baltijos regiono saugumo klausimai
© URM

Rugsėjo 19 dieną Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su Vokietijos Bundestago tarpparlamentinio bendradarbiavimo su Baltijos valstybėmis grupės delegacija, vadovaujama grupės pirmininko Aloiso Karlo.Susitikimo metu pasidžiaugta, kad Lietuvos ir Vokietijos santykiai yra ypač geri, intensyvūs ir nuolat stiprėja.
Mūsų šalys pasižymi tvirtais dvišaliais ekonominiais ryšiais – Vokietija yra trečia svarbiausia prekybos partnerė ir penkta didžiausia užsienio investuotoja Lietuvoje.
 
Svarbu, kad plėtojamas kultūrinis bendradarbiavimas, aktyvūs parlamentiniai ryšiai, abi šalys suinteresuotos plėtoti ryšius švietimo ir mokslo srityse.
 
Viceministras pažymėjo, kad Lietuvai Vokietija yra pagrindinė saugumo partnerė Europoje ir jos indėlis užtikrinant Lietuvos ir Baltijos šalių regiono saugumą yra labai svarbus.
 
Lietuvoje Vokietija vadovauja NATO priešakinių pajėgų batalionui, dalyvauja NATO pajėgų integravimo dalinyje ir NATO energetinio saugumo kompetencijos centre, jos oro pajėgos jau dešimt kartų dalyvavo Baltijos oro policijos misijose.
Pasak Aloiso Karlo, tarnaudami Lietuvoje Vokietijos kariai ne tik užtikrina regiono saugumą, bet ir rodo, kad NATO sąjungininkai tęsi savo įsipareigojimus ir bus Lietuvoje tiek, kiek reikės saugumui užtikrinti.
 
Ministerijoje su svečiais iš Vokietijos taip pat aptarti santykiai su Rusija, Kinija, situacija Ukrainoje, Baltarusijoje ir kiti tarptautinės bei dvišalės darbotvarkės klausimai.
 
Vizito Lietuvoje metu Bundestago delegacija lankys Vokietijos karius Rukloje, dalyvaus susitikimuose Seime ir Krašto apsaugos ministerijoje.
  

Žymos: Vokietija, NATO, Saugumas, Baltija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Viename prekybos centre močiutė prie žuvies skyriaus apžiūrinėja akvariumą su gyvomis žuvimis.
– Ar šviežios? – klausia pardavėjos.
– Žinoma, močiute, taigi matote, kad juda...
– Aš irgi dar judu, – atšovė močiutė.