Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, urm   |   2019-07-06

Svečiai iš Japonijos rodė išskirtinį dėmesį Lietuvai

  
Svečiai iš Japonijos rodė išskirtinį dėmesį Lietuvai
© URM

Liepos 5 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Gifu prefektūros Japonijoje gubernatoriumi Hajime Furuta.

Japonijos pareigūnas atvyko atsiimti Lietuvos prezidentės skirto valstybinio apdovanojimo liepos 6 dieną rengiamoje iškilmingoje valstybinių apdovanojimų teikimo ceremonijoje.
„Tikiu, kad žmonių tarpusavio ryšiai yra raktas į stiprią partnerystę tarp Lietuvos ir Japonijos, todėl džiaugiamės puikia Gifu prefektūros vyriausybės iniciatyva surengti festivalį „Lithuania NOW“, pristatantį Lietuvos kultūrą Japonijoje“, – sakė L. Linkevičius.
 
Ministras padėkojo už Gifu prefektūros vyriausybės paramą Japonijos diplomato Čiunės Sugiharos paveldo išsaugojimo projektams Lietuvoje ir Japonijoje bei įsitraukimą į Kaune organizuojamus Sugiharos savaitės renginius.
 
Gifu prefektūra prisideda prie Sugiharos memorialinio muziejaus Kaune, kurio patalpose tarpukariu veikė Japonijos konsulatas, išsaugojimo. Nuo 1992 metų jo garbei Gifu prefektūroje kasmet vyksta „Sugiharos savaitės“ renginiai, o 2017 metais vyko pirmoji „Sugiharos savaitė“ Kaune.
 
Susitikimo dalyviai taip pat pažymėjo sėkmingą Gifu prefektūros ir Kauno miesto savivaldybės bendradarbiavimą. 2019 metų vasario mėnesį Kauno ir Jaocu merai pasirašė miestų bendradarbiavimo sutartį.
Dar iki pasirašant formalų susitarimą vyko intensyvūs kultūriniai mainai, abiejų savivaldybių švietimo įstaigų bendradarbiavimas.
 
2017 metų pabaigoje Gifu akademinės bendruomenės, verslo, kultūros ir mokslo atstovai, žurnalistai įkūrė Gifu-Lietuvos draugystės asociaciją, o 2018 metais Gifu prefektūroje vyko pirmasis „Lithuania NOW“ festivalis.
 
Jo metu kultūros ir turizmo renginius iš viso aplankė daugiau nei 10 tūkst. japonų. Šiais metais Gifu prefektūra vėl rengia festivalį „Lithuania NOW“.
  

Žymos: Lietuva, Japonija, dėmesys, tarptautiniai santykiai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Studentas akušeris priiminėja gimdymą. Jam pasibaigus, klausia profesoriaus:
– Sakykite, ar aš viską teisingai padariau?
– Taip, kaip pirmą kartą, tai tiesiog puikiai! Tik kitą kartą atminkite: per užpakaliuką reikia plekšnoti kūdikį, o ne jo motiną!