Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2010-09-02

Sveikatos draudimo mokesčio spąstai

  
Sveikatos draudimo mokesčio spąstai

Kitąmet tūkstančiai gyventojų vėl taps skolingi valstybei, nes pasikeitė bedarbio apibrėžimas. Pasirodo, veiklą sustabdžiusios individualios įmonės savininkas nėra bedarbis, tad turi mokėti privalomąjį sveikatos draudimą (PSD). Kaip praneša Elta, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) ir kitos institucijos nesiteikia apie tai pranešti.

mal">„Verslo žinios“ rašo, kad pasikeitus Valstybinio socialinio draudimo įstatymui, nuo liepos 1 d. individualiųjų įmonių savininkai, laikinai sustabdę įmonės veiklą, net jeigu jie, pavyzdžiui, įsidarbino samdomais darbuotojais ir moka visus būtinus mokesčius, privalo mokėti dar ir sveikatos draudimo įmokas - po 72 Lt per mėnesį.

Arturas Tankevičius, Nacionalinės buhalterių asociacijos vadovas, aiškina, jog Darbo kodekse pasikeitė "bedarbio" apibrėžimas.

Individualiosios įmonės savininkas, norėdamas užsiregistruoti kaip bedarbis ir nebemokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokų, turi žinoti, kad dabar jo individualiai įmonei turi būti suteiktas likviduojamos įmonės statusas.

„Sustabdyti laikinai įmonės veiklą ir nemokėti privalomojo sveikatos draudimo individualios įmonės savininkas gali tik su sąlyga, jei jis turi didesnį nei 30 metų darbo stažą", - atkreipia dėmesį asociacijos vadovas.

Apie įmonės veiklos sustabdymą yra pranešę apie 7 tūkst. individualių įmonių savininkų. Piktinamasi, kad valstybinės institucijos nesiteikia pranešti jiems apie išlikusias prievoles.

„Verslo žinios" įsitikino, kad buhalteriai teisūs - oficialių išaiškinimų neteikė nei „Sodra“ nei Valstybinė mokesčių inspekcija. SADM įsitikinusi, kad čia pakanka vadovavimosi sveiku protu.

Tačiau dienraštis primena, kad sveiko proto ir įstatymo raidės prasilenkimas jau pridarė bėdų šiemet, kai paaiškėjo, kad 200 tūkst. gyventojų buvo nesumokėję PSD. 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmogelis skundžiasi savo draugams:
- Tie rujojantys bei miaukiantys katinai mane visiškai iš kantrybės išvedė! Aš net savo šunį ant jų užsiundžiau...
- Ar sėkmingai?
- Ai, velniop tuos katinus... Gal kam šuniukų reikia?