Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-07-05

Teismas leido homoseksualams žygiuoti Gedimino prospektu

  
Teismas leido homoseksualams žygiuoti Gedimino prospektu Lietuvos gėjų lyga nori surengti eitynes pačiame Vilniaus centre.

Vilniuje vyks gėjų eitynės. Teismas priėmė sprendimą, kuriame konstatuojama, kad Vilniaus savivaldybė privalo išduoti leidimą Lietuvos gėjų lygai organizuoti eitynes pagrindinėje sostinės gatvėje – Gedimino prospekte. Dabar laukiama Vilniaus savivaldybės atsako – jie gali apskųsti šį sprendimą per 14 dienų.

Tai ne pirmoji Lietuvos gėjų lygos pergalė prieš Vilniaus miesto savivaldybę teismuose. Anksčiau teismai patenkino skundą ir priėmė nutartį, kurioje sakoma, kad savivaldybė neturi teisės nurodinėti, kur rengti eitynes ir demonstracijas.
Savo neigiamą atsakymą dėl galimybės rengti eitynes prospekte savivaldybė argumentavo tuo, kad žygiuoti netradicinės seksualinės orientacijos asmenims čia bus ypatingai nesaugu: „yra didelė tikimybė, jog incidentai, nepaisant policijos dalyvavimo, gali pasikartoti bei gali kilti grėsmė viešajai tvarkai, moralei, visuomenės saugumui“- toks buvo oficialus atsakymas. Tačiau gėjų lyga nesutiko su tokia pozicija ir savo planų keisti nepanoro.
 
Tiesa, jiems buvo pasiūlyta alternatyva – žygiuoti Upės gatvėje, kuri yra miesto centre, bet nuošaliau nei Gedimino prospektas.
 
 
  

Žymos: Gėjai, Paradas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras įdėmiai žiūri į santuokos liudijimą:
– Brangusis, ko ten tu taip ieškai? – klausia sunerimus žmona.
– Ieškau santuokos galiojimo laiko.